ՀՀ կառավարության և լեհական Simed Construction ընկերության միջև փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել, որով կողմերը պետություն-մասնավոր ձևաչափով կզարգացնեն գործակցությունըջրամբարաշինության ոլորտում:
Անդրադառնալով ջրամբարաշինության ծրագրերում փոխգործակցության զարգացմանը՝ Simed Construction–ի նախագահ Բոգուսլավ Շիկորսկին այն հեռանկարային է համարել և նշել, որ ընկերությունը նախատեսում է կարճ ժամանակ անց՝ 2018 թվականի հունիսին, սկսել աշխատանքները: Նա տեղեկացրել է, որ մարտի 24-ին նախատեսում են այցելել Վեդի՝ ջրամբարի շինարարության ընթացքին ծանոթանալու և հետագա քայլերը քննարկելու համար:
«Շատ արդյունավետ է գործակցությունը Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի հետ, և այն շարունակելու մեծ հնարավորություն ենք տեսնում՝ ինչպես ջրամբարների, այնպես էլ էներգետիկայի ոլորտներում»,- ասել է Շիկորսկին:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է կանգնել յուրաքանչյուր ներդրողի, այդ թվում՝ Simed Construction ընկերության կողքին և աջակցել պետություն-մասնավոր ձևաչափով համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:

24-03-2018 12:53 2531
A memorandum of understanding has been signed between the Government of Armenia and the Polish "Simed" Construction Company, which will develop the cooperation in the state-private sector.
Touching upon the development of cooperation in water reservoir construction projects, Boguslav Shikorski, the chairman of "Simed Construction", considered it promising and noted that the company plans to start work in June 2018. He informed that they plan to visit Vedi on March 24 to get acquainted with the construction of a water reservoir and discuss further steps.
"The cooperation with the Armenian Development Fund is very effective, and we see a great opportunity to continue it both in water reservoirs and in the energy sector," said Shikorski.
Prime Minister Karen Karapetyan underlined that the Armenian government is ready to support each investor, including "Simed Construction", and assist in the implementation of joint public-private partnership programs.