ՀՀ կառավարության և լեհական Simed Construction ընկերության միջև փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել, որով կողմերը պետություն-մասնավոր ձևաչափով կզարգացնեն գործակցությունըջրամբարաշինության ոլորտում:
Անդրադառնալով ջրամբարաշինության ծրագրերում փոխգործակցության զարգացմանը՝ Simed Construction–ի նախագահ Բոգուսլավ Շիկորսկին այն հեռանկարային է համարել և նշել, որ ընկերությունը նախատեսում է կարճ ժամանակ անց՝ 2018 թվականի հունիսին, սկսել աշխատանքները: Նա տեղեկացրել է, որ մարտի 24-ին նախատեսում են այցելել Վեդի՝ ջրամբարի շինարարության ընթացքին ծանոթանալու և հետագա քայլերը քննարկելու համար:
«Շատ արդյունավետ է գործակցությունը Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի հետ, և այն շարունակելու մեծ հնարավորություն ենք տեսնում՝ ինչպես ջրամբարների, այնպես էլ էներգետիկայի ոլորտներում»,- ասել է Շիկորսկին:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է կանգնել յուրաքանչյուր ներդրողի, այդ թվում՝ Simed Construction ընկերության կողքին և աջակցել պետություն-մասնավոր ձևաչափով համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:

24-03-2018 12:53 2532
Между правительством Армении и польской строительной компанией «Симед» подписан меморандум о взаимопонимании, который будет развивать сотрудничество в государственно-частном секторе.
Говоря о развитии сотрудничества в проектах строительства водохранилищ, председатель строительной компании «Симед» Богуслав Шикорский отметил, что данное развитие является перспективным и компания планирует начать работу в июне 2018 года. Он сообщил, что планирует посетить Веди 24 марта, познакомиться со строительством водохранилища и обсудить дальнейшие шаги.
«Сотрудничество с Армянским фондом развития очень эффективно, и мы видим прекрасную возможность продолжить его как в сфере строительства водохранилищ, так и в энергетическом секторе», - сказал Шикорский.
Премьер-министр Карен Карапетян подчеркнул, что правительство Армении готово поддержать каждого инвестора, включая «Simed Construction», и оказать содействие в реализации совместных программ государственно-частного партнерства.