Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի աջակցությամբ Շուշիում տեղի է ունեցել հայկական դրամի թանգարանի բացման հանդիսավոր արարողություն:
Թանգարանի հանդիսավոր բացմանը մասնակցող ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանը և ՀՀ նորընտիր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել են ցուցադրված նմուշներին:
Շուշիի դրամի թանգարանում ցուցադրության է դրված հին հայկական՝ Ծոփքի հայոց թագավորության, Արտաշեսյան տոհմի՝ Տիգրան Մեծի, Արտավազդ 2-րդի, Կիլիկյան Հայաստանի, ռուսական կայսրության և ԽՍՀՄ ժամանակաշրջանների մետաղադրամներ ու թղթադրամներ:
Թանգարանում առանձնահատուկ տեղ է հատկացված Արցախին նվիրված ցուցադրությանը, որում ներկայացված են Տիգրանակերտ քաղաքից հայտնաբերված մետաղադրամներ, Շուշի քաղաքում 18-րդ դարի վերջին և 19-րդ դարի սկզբին գործած դրամահատարանում հատված արծաթե մետաղադրամներ, ինչպես նաև ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից տարբեր տարիների թողարկված հուշադրամներ՝ նվիրված Արցախին:

Торжественная церемония открытия Музея армянского драма состоялась в Шуши при поддержке Центрального банка Армении.
Президент Республики Арцах Бако Саакян и новоизбранный премьер-министр Армении Никол Пашинян приняли участие в торжественной церемонии открытия музея.
В музее Шуши экспонируются банкноты и монеты старого армянского царства Цопк, династии Арташес, Тиграна Великого, Артавазда II, Киликийского армянского государства, Российской империи и эпохи СССР.
Особое место в музее посвящено Арцаху, где выставлены монеты, найденные в Тигранакерте, серебряные монеты, выпущенные в конце 18-го и начале 19 века в Шуши, а также памятные монеты, выпущенные Центральным банком Армении, посвященные Арцаху.