24-05-2018 11:22 3497
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) 18-րդ տարեկան համագումարի ընթացքում ԻՏՁՄ նախագահ է վերընտրվել Ալեքսանդր Եսայանը:
Սա Ալեքսանդր Եսայանի չորրորդ անընդմեջ ընտրությունն է ԻՏՁՄ նախագահի պաշտոնում: Այլ թեկնածու չի առաջադրվել, համագումարի անդամները միաձայն քվեարկել են նրա օգտին: ԻՏՁՄ անդամները բարձր են գնահատել նրա կատարած աշխատանքը նախորդ երեք տարիներին, ինչպես նաև որոշել են տալ հնարավորություն Ալեքսանդր Եսայանին շարունակել 2019-ին ՏՏ համաշխարհային համաժողովը (WCIT) Հայաստանում անցկացնելուն ուղղված աշխատանքները:
Մինչ 2015 թվականը ԻՏՁՄ-ն երկար տարիներ ղեկավարել է «Պիկսարտ» ընկերության հիմնադիր Հովհաննես Ավոյանը:
ԻՏՁՄ 18-րդ համագումարի բացմանը ներկա էր նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով հավաստիացրեց, որ ոլորտն ունի կառավարության լիակատար աջակցությունը:

24-05-2018 11:22 3495
На 18-й ежегодной конференции Союза предприятий информационных технологий (СПИТ) Александр Есаян был переизбран президентом СПИТ.
Это четвертые выборы Александра Есаяна на пост председателя СПИТ. Члены Конгресса единогласно проголосовали за него. Члены СПИТ высоко оценили его работу в течение последних трех лет и решили дать Александру Есаяну возможность продолжить работу по проведению Всемирной конференции по информационным технологиям (WCIT) в Армении в 2019 году.
До 2015 года основатель «Pixart» Ованнес Авоян много лет возглавлял СПИТ.
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян также принял участие в открытии 18-й ежегодной конференции СПИТ, и заверил, что правительство полностью поддержавает эту область.