24-05-2018 11:22 3497
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) 18-րդ տարեկան համագումարի ընթացքում ԻՏՁՄ նախագահ է վերընտրվել Ալեքսանդր Եսայանը:
Սա Ալեքսանդր Եսայանի չորրորդ անընդմեջ ընտրությունն է ԻՏՁՄ նախագահի պաշտոնում: Այլ թեկնածու չի առաջադրվել, համագումարի անդամները միաձայն քվեարկել են նրա օգտին: ԻՏՁՄ անդամները բարձր են գնահատել նրա կատարած աշխատանքը նախորդ երեք տարիներին, ինչպես նաև որոշել են տալ հնարավորություն Ալեքսանդր Եսայանին շարունակել 2019-ին ՏՏ համաշխարհային համաժողովը (WCIT) Հայաստանում անցկացնելուն ուղղված աշխատանքները:
Մինչ 2015 թվականը ԻՏՁՄ-ն երկար տարիներ ղեկավարել է «Պիկսարտ» ընկերության հիմնադիր Հովհաննես Ավոյանը:
ԻՏՁՄ 18-րդ համագումարի բացմանը ներկա էր նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով հավաստիացրեց, որ ոլորտն ունի կառավարության լիակատար աջակցությունը:

24-05-2018 11:22 3496
During the 18th annual conference of the Union of Information Technology Enterprises (UITE), Alexander Yesayan was re-elected president of UITE.
This is Aleksandr Yesayan's fourth consecutive election in the post of the UITE chairman. No other candidate has been nominated, the members of the Congress unanimously voted for him. UITE members appreciated his work during the past three years and decided to give Alexander Yesayan the opportunity to continue the work on holding the World Conference on Information Technology (WCIT) in Armenia in 2019.
Till 2015 the founder of "Pixart" Hovhannes Avoyan had been leading UITE for many years.
Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan also attended the opening of the UITE 18th congress, assuring that the sphere had full support of the government.