Արցախում վերանում է «Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի մենաշնորհը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Պետնախարարը պաշտոնական նամակներով դիմել է ՀՀ-ում գործող 3 օպերատորներին՝ Արցախում ևս կապի և հեռահաղորդակցության ոլորտում ծառայություններ մատուցելու առաջարկով: Բացի դրանից, գործող բաժանորդավճարը շուտով կնվազի 50 տոկոսով, սակագները րոպեավճարի մասով կնվազեն 20 տոկոսով, ռոումնիգի մասով կրկին 20 տոկոս նվազում կլինի, իսկ մինչև տարեվերջ կինի ավելի էժան ու որակյալ ինտերնետ կապ՝ ընկերության կողմից լրացուցիչ շուրջ 11 մլն եվրոյի ներդրման շնորհիվ:

31-05-2018 18:06 3864
В Арцахе исчезает монополия «Карабах Телеком». Об этом сегодня на пресс-конференции заявил государственный министр Республики Арцах Араик Арутюнян.
Государственный министр обратился к трем операторам, действующим в Армении, с официальным письмом и предложил предоставить телекоммуникационные услуги в Арцахе. Кроме того, существующая абонентская плата уменьшится на 50%, поминутная оплата уменьшатся на 20% , роуминг уменьшится на 20%, а к концу года будет предоставляться более дешевое и высококачественное интернет-соединение за счёт дополнительных 11 миллионов евро.