Արցախում վերանում է «Ղարաբաղ Տելեկոմ»-ի մենաշնորհը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Պետնախարարը պաշտոնական նամակներով դիմել է ՀՀ-ում գործող 3 օպերատորներին՝ Արցախում ևս կապի և հեռահաղորդակցության ոլորտում ծառայություններ մատուցելու առաջարկով: Բացի դրանից, գործող բաժանորդավճարը շուտով կնվազի 50 տոկոսով, սակագները րոպեավճարի մասով կնվազեն 20 տոկոսով, ռոումնիգի մասով կրկին 20 տոկոս նվազում կլինի, իսկ մինչև տարեվերջ կինի ավելի էժան ու որակյալ ինտերնետ կապ՝ ընկերության կողմից լրացուցիչ շուրջ 11 մլն եվրոյի ներդրման շնորհիվ:

31-05-2018 18:06 3863
Karabakh Telecom monopoly disappears in Artsakh. Artsakh Republic State Minister Arayik Harutyunyan stated this today at a press conference.
The State Minister appealed to three operators operating in Armenia with official letters and offered to provide telecommunication services in Artsakh as well. In addition, the existing subscription fee will decrease by 50%, tariffs per minute will decrease by 20% per minute, roaming will be reduced by 20%, and by the end of the year cheaper and high quality Internet connection will be provided by the additional 11 million euros.