Հայաստանի արժութային միջբանկային շուկայում մայիսի 29-ից հունիսի 1-ը ծավալներն աճել են 3.7%, նախորդ շաբաթ տեղի ունեցած 6.6% աճից հետո: Դրան զուգահեռ, ներբանկային շուկայում դոլարով գործարքների անկումը շարունակվեց:
Բորսայական հարթակը տարեսկզբից մնում է լուռ: Արդյունքում, դրամը դոլարի նկատմամբ մայիսի 29-ից հունիսի 1-ը մնաց 483 դրամ/դոլար մակարդակում, եվրոյի նկատմամբ շարունակեց արժևորվել`566-ից մինչև 564 դրամ / եվրո մակարդակ, ռուբլու նկատմամբ ամրապնդվելով`7.9-ից մինչև 7,8 դրամ /ռուբլի մակարդակ:
Ըստ ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայության, մայիսի 29-ից հունիսի 1-ը ներառյալ ներբանկային շուկայում իրականացված գործարքների ծավալը կազմել է $ 12.650 մլն. 483.02 դրամ / $ 1 միջին կշռված փոխարժեքով:
Ընդ որում, ամենամեծ ծավալները գրանցվել են երեքշաբթի, հինգշաբթի և ուրբաթ օրերին`$ 3.8 մլն, $ 4.7 մլն և $ 3.450 մլն դոլար:

02-06-2018 14:16 3420
On May 29-June 1, Armenia's foreign currency interbank market grew by 3.7% after the 6.6% growth last week. At the same time, the decline in dollar transactions in the intra-banking market continued.
The stock market has been silent from the beginning of the year. As a result, the dram against the dollar from May 29 to June 1 remained at the level of 483 drams, and against the euro continued to rise from 566 to 564 drams / euro, strengthening against the ruble - from 7.9 to 7.8 drams / 1 ruble.
According to the press service of the Central Bank, from May 29 to June 1, the volume of transactions in the intra-banking market made $ 12,650mln. at a weighted average rate of AMD 483.02 / $ 1.
Meanwhile, the largest volumes were recorded on Tuesday, Thursday and Friday - $ 3.8 million, $ 4.7 million and $ 3.450 million respectively.