05-06-2018 10:11 3600
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ, Ալ.Սպենդիարյանի անվան Օպերայի և Բալետի թատրոնի թատերախումբը վանաձորցի երեխաներին է ներկայացրել <<Անուշ>> օպերան, որը բեմադրվել է հատուկ դպրոցական տարիքի երեխաների համար: Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ կազմակերպված միջոցառմանը ներկա էին հարյուրավոր երեխաներ՝ այդ թվում հատուկ խնամքի կենտրոնների շահառուներ:
<< Կոնվերս Բանկում ավանդաբար նշում են Երեխաների միջազգային օրը՝ տարբեր մարզերում բնակվող երեխաների հունիսի մեկին փոքրիկ տոն նվիրելով: Այս անգամ մենք նրանց դասական երաժշտություն ունկնդրելու հնարավորություն ընձեռեցինք: Թումանյանի <<Անուշ>>-ի ներկայացումը Վանաձորում պատահական չէր: Ո՞վ ավելի լավ կհասկանա մեծ հայ գրողին, եթե ոչ նրա բնօրրան Լոռիում ծնված ու մեծացած, թումանյանական լեզվի նրբերանգներին տիրապետող երեխաները>>,-ասաց Կոնվերս Բանկի Մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Արեգնազ Հակոբյանը:
Նախորդ տարիներին՝ հունիսի մեկի կապակցությամբ, Կոնվերս Բանկը գլյուկոմետրի թեստ-երիզներ և նվերներ է հանձնել Արզնի 1 առողջարանում հանգստացող, "Մուրացան " հիվանդանոցում բուժվող շաքարային դիաբետով հիվանդ երեխաներին: Իսկ Բանկի աշխատակիցները արյուն են հանձնել Արյունաբանական Կենտրոնում բուժվող երեխաների համար և համալրել Վանաձորի մանկատան 10 սաների անունով բացված ավանդային հաշիվները: Գումարը երեխաները տնօրինելու իրավունք կունենան չափահաս դառնալուց հետո:

On the occasion of the International Children's Day, the Theater of Opera and Ballet named after Al. Spendiaryan presented the opera "Anush" to the children of Vanadzor, which was staged specially for schoolchildren. Hundreds of children, including beneficiaries of special care centers, were present at the event organized by Converse Bank.
"Converse Bank traditionally celebrates International Children's Day by giving a small holiday on June 1 to children of different regions. This time we gave them an opportunity to listen to classical music. The performance of Toumanyan's "Anush" in Vanadzor was not accidental. Who will better understand the great Armenian writer, if not the children, who were born and grown up in his hometown Lori, who are familiar with the Tumanyan language nuances? "Said Arevnaz Hakobyan, Head of Marketing Department of Converse Bank.
In the previous years, on June 1, Converse Bank handed glucometer test strips and gifts to children suffering from diabetes in the Arzni-1 sanatorium, "Muratsan" hospital. And the Bank employees gave blood to children at the Hematology Center and replenished the deposit accounts opened in the name of 10 students of Vanadzor orphanage. Money will be given to children after they become adults.