Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության իրականացրած օպերատիվ-հետախուզական աշխատանքների արդյունքում, մայիսի 17-ից հունիսի 6-ը կանխվել են Հայաստանի Հանրապետության և օտարերկրյա քաղաքացիների կողմից թմրանյութերի մաքսանենգ ճանապարհով ներկրման մի շարք դեպքեր: Մասնավորապես, «Ագարակ» պետական սահմանային անցակետի մաքսային հսկողության գոտում Իրանի երկու քաղաքացիների մոտից հայտանբերվել են համապատասխանաբար 0.85 գրամ և մոտ 0.84 գրամ քաշով, շագանակագույն՝ «ափիոն» տեսակի թմրանյութի նմանվող զանգվածներ:
Ըստ ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի, «Հայփոստի» մաքսային հսկողության գոտում ԱՄՆ-ից ներմուծված միջազգային փոստային առաքանիում հայտնաբերվել են «հաշիշի յուղ» տեսակի թմրամիջոցի նմանվող յուղանման զանգվածներով լցված 12 հատ էկետրոնային սիգարետների մուշտուկներ, 1 էլեկտրոնային սիգարետ, ինչպես նաև մաստակի տարայում նախապես պատրաստված թաքստոցից՝ 4 հատ, մոտ 8.08 գրամ քաշով պոլիէթիլենային փաթեթներ՝ սպիտակ գույնի՝ «կոկաին» տեսակի թմրանյութի նմանվող փոշենման զանգվածներով:
Մեկ այլ դեպքով էլ «Զվարթնոց» օդանավակայանի «Կարգո» բեռնային համալիրի մաքսային հսկողության գոտում ԱՄՆ-ից ներմուծված միջազգային սուրհանդակային առաքանիում հայտնաբերվել են 4 տուփ շոկոլադե սալիկ և 6 փաթեթ այլ քաղցրավենիքներ՝ «մարիխուանա», «կանեփ» և «տետրահիդրոկաննաբինոլ» գործարանային գրառումներով:

07-06-2018 10:30 8121
As a result of operative-investigative work carried out by the State Revenue Committee's Anti-Smuggling Department, a number of cases of smuggling of drugs by RA and foreign citizens were prevented from May 17 to June 6. Specifically, in the customs control zone of "Agarak" state border, two citizens of Iran were found to have 0.85 and 0.84 grams of brown, opium-type drug mass.
According to the information and public relations department of the RA SRC, 12 items of electronic cigarettes filled with greasy masses like "hashish oil", 1 electronic cigarette, as well as in the chewing gum package were found 4 pcs of polyethylene packages of about 8.08 grams of cocaine-like white powder in the international postal item imported from the US at customs checkpoint "HayPost" .
In 4 bars of chocolate and 6 packages of "sweets" "marijuana", "hemp" and "tetrahydrocannabinol" were found in the international courier delivery imported from the United States at customs control zone of cargo complex "Kargo" of "Zvartnots" airport.
The materials of these cases were transferred to the SRC Investigative Department to determine their further course.