«Տաշիր» ընկերությունների խումբը հայտարարություն է տարածել՝ հերքելով Սամվել Կարապետյանի կողմից Հայաստանում նոր կուսակցություն ստեղծելու մասին լուրերը:
«Լրատվամիջոցներում շրջանառվող լուրերը, թե «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը Հայաստանում խորհրդարանի արտահերթ ընտրությունների նախաշեմին կուսակցություն է ստեղծում, իրականությանը չեն համապատասխանում և չունեն հիմնավորում», - ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ Կարապետյանը «չունի Հայաստանում քաղաքական մտադրություններ, նա շարունակում է երկրում բիզնես գործունեություն ծավալել, նաև իրականացնում է մի շարք բարեգործական ծրագրեր»:

07-06-2018 16:32 33254
Группа компаний «Ташир» опубликовала заявление, отрицая новости о создании в Армении новой партии Самвелом Карапетяном.
«Слухи в СМИ о том, что председатель группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян создает партию в преддверии досрочных парламентских выборов в Армении, не соответствуют действительности и не имеют никаких оснований», - говорится в заявлении компании.
Отмечается, что Карапетян «не имеет политических намерений в Армении, он продолжает осуществлять предпринимательскую деятельность и ряд благотворительных проектов в стране».