ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության առաքելության տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, Կայուն զարգացման գրասենյակի տնօրեն Լայլա Էնդրիուս Բաշանին:
Ըստ ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի` նախարար Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության առաքելությանը Հայաստանի էներգետիկայի բնագավառում ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար և հույս հայտնել, որ այսուհետ ևս համագործակցությունը հաջողությամբ կշարունակվի։ Բարձր գնահատելով կառույցի դերը տնտեսության տարբեր ոլորտների զարգացման և տարածաշրջանային ինտեգրման գործում՝ Արթուր Գրիգորյանը հյուրերին ներկայացրել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության կողմից իրականացվող՝ Վրաստանի հետ 400 կՎ էլեկտրահաղորդման գծի և հաստատուն հոսանքի ներդիրով ենթակայանի կառուցման ծրագրի ընթացքը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել էներգետիկ բնագավառը կարգավորող օրենսդրական դաշտի բարեփոխումներին ուղղված ծրագրի, նաև Հայաստանում նոր տեխնոլոգիա հանդիսացող հոսանքի փոխակերպման ենթակայանի կառուցման ընթացքում համապատասխան մասնագետների վերապատրաստման հարցի շուրջ:
Անդրադարձ է եղել նաև էլեկտրաէներգետիկական շուկայի ազատականացման աշխատանքներին և շուկայի ձևավորման հնարավոր նոր մոդելներին:

Министр энергетики и природных ресурсов РА Артур Григорян принял Лайла Андриуса Башана, директора Управления по устойчивому развитию, исполняющего обязанности директора Агентства США по международному развитию.
По данным отдела информации и общественных связей Министерства энергетики и природных ресурсов РА, министр Григорян выразил благодарность Агентству США по международному развитию за постоянную поддержку энергетического сектора Армении и выразил надежду, что сотрудничество будет и впредь успешным. Высоко оценивая роль структуры в развитии различных секторов экономики и региональной интеграции, Артур Григорян представил гостям процесс строительства линии электропередачи 400 кВ с Грузией и подстанции с фиксированной мощностью ввода электроэнергии под управлением Агентства США по международному развитию.
Собеседники также обменялись мнениями о реформе энергетического сектора, а также обсудили вопрос подготовки соответствующих специалистов по строительству новой силовой трансформаторной подстанции в Армении.
Они также коснулись либерализации рынка электроэнергии и возможных новых моделей формирования рынка.