Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ-UITE)՝ որպես Հայաստանի 80-ից ավելի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ընկերությունների խոշորագույն բիզնես ասոցիացիա, ընդլայնում է իր գործունեությունը՝ ներառելով առաջատար տեխնոլոգիաների ոլորտը:
Միության հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ միությունը այժմ կկոչվի Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն (ԱՏՁՄ-UATE):
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի հիմնախնդիրները մոտ 90%-ով համընկնում են առաջատար այլ ոլորտների խնդիրների հետ. ինչպես օրինակ՝ կրթության հիմնախնդիրներն ու կադրերի պատաստումը, «Հայաստանը՝ որպես բարձր տեխնոլոգիական երկիր» բրենդի առաջխաղացումը, ռազմարդյունաբերության ոլորտում բարձր տեխնոլոգիաների կիրառումը և այլն: Կարծում եմ, որ առաջատար տեխնոլոգիական ընկերությունների ընդգրկումը մեր ասոցիացիայի մեջ՝ կուժեղացնի մեր հնարավորությունները նշված խնդիրների համապարփակ լուծման համար»,-նշել է ԱՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
ԱՏՁՄ-ն, ընդլայնելով իր գործունեության ոլորտը, այժմ աշխատանքներ կուղղի նաև առաջատար տեխնոլոգիաների ոլորտի աջակցման համար և կընդունի անդամագրության հայտեր նշված ոլորտի ընկերությունների կողմից։

25-06-2018 14:01 3432
The Union of Information Technology Enterprises (UITE), as the largest business association of over 80 IT companies in Armenia, is expanding its activities, including the field of advanced technologies.
The union is now called the Union of Advanced Technology Enterprises (UITE), the union's Public Relations Department reports.
"The IT sector issues nearly 90% of the problems of other leading industries, such as education issues and recruitment, promotion of the brand "Armenia as a high tech country", high technology use in the military industry, etc. I think that involvement of leading technology companies in our association will strengthen our capabilities for a comprehensive solution of these problems, "said UITE Executive Director Karen Vardanyan.
By expanding its sphere of activity, the UITE will now also work to support the leading technology sector and will accept membership applications by companies in this field.