Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ-UITE)՝ որպես Հայաստանի 80-ից ավելի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ընկերությունների խոշորագույն բիզնես ասոցիացիա, ընդլայնում է իր գործունեությունը՝ ներառելով առաջատար տեխնոլոգիաների ոլորտը:
Միության հանրային կապերի բաժնից հայտնում են, որ միությունը այժմ կկոչվի Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն (ԱՏՁՄ-UATE):
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի հիմնախնդիրները մոտ 90%-ով համընկնում են առաջատար այլ ոլորտների խնդիրների հետ. ինչպես օրինակ՝ կրթության հիմնախնդիրներն ու կադրերի պատաստումը, «Հայաստանը՝ որպես բարձր տեխնոլոգիական երկիր» բրենդի առաջխաղացումը, ռազմարդյունաբերության ոլորտում բարձր տեխնոլոգիաների կիրառումը և այլն: Կարծում եմ, որ առաջատար տեխնոլոգիական ընկերությունների ընդգրկումը մեր ասոցիացիայի մեջ՝ կուժեղացնի մեր հնարավորությունները նշված խնդիրների համապարփակ լուծման համար»,-նշել է ԱՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
ԱՏՁՄ-ն, ընդլայնելով իր գործունեության ոլորտը, այժմ աշխատանքներ կուղղի նաև առաջատար տեխնոլոգիաների ոլորտի աջակցման համար և կընդունի անդամագրության հայտեր նշված ոլորտի ընկերությունների կողմից։

25-06-2018 14:01 3433
Союз предприятий информационных технологий (СПИТ), как крупнейшая бизнес-ассоциация более 80 ИТ-компаний в Армении, расширяет свою деятельность, в том числе в области передовых технологий.
Союз теперь называется Союзом предприятий передовых технологий (UITE), сообщает Департамент общественных связей профсоюза.
«ИТ-сектор затрагивает почти 90% проблем других ведущих отраслей, таких как вопросы образования и подготовка кадров, продвижение бренда« Армения как страна высоких технологий », использование высоких технологий в военной промышленности и т. д. Я думаю, что участие ведущих технологических компаний в нашей ассоциации укрепит наши возможности для комплексного решения этих проблем », - сказал исполнительный директор СПИТ Карен Варданян.
Расширяя сферу своей деятельности, СПИТ теперь также будет работать над поддержкой ведущего технологического сектора и будет принимать заявки на членство компаний в этой области.