ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Արթուր Գրիգորյանի գլխավորությամբ ՀԱԷԿ-ում տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն ատոմակայանի անվտանգության մակարդակի բարձրացման, երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման և արդիականացման ծրագրով նախատեսված աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ:
Նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, քննարկման ընթացքում նախարարը տվել է մի շարք հանձնարարականներ, մասնավորապես՝ լինել խիստ հետևողական, որպեսզի արդիականացման, վերազինման աշխատանքներն իրականացվեն պատշաճ և սահմանված ժամանակացույցին համապատասխան:
Այնուհետև Արթուր Գրիգորյանը շրջայց է կատարել կայանում, եղել տուրբինային արտադրամասում, տեղում ծանոթացել վերանորոգման, արդիականացման աշխատանքների ընթացքին, առաջիկա անելիքներին։

На Армянской атомной электростанции под руководством министра энергетики и природных ресурсов Армении Артура Григоряна была проведена рабочая консультация для повышения уровня безопасности атомной электростанции, процесса продления срока эксплуатации второго энергоблока и программы модернизации.
Как сообщили в пресс-службе министерства, в ходе обсуждения министр дал ряд рекомендаций, в частности, быть строго последовательным, чтобы работы по модернизации проводились в соответствии с надлежащим и своевременным графиком.
Затем Артур Григорян совершил экскурсию по станции, посетил турбинный цех, ознакомился с процессом реконструкции, модернизации и планов на будущее.