Մինչև 2017 թվականի դեկտեմբերի 31-ը երթևեկության կանոնները խախտած վարորդների նկատմամբ համաներում իրականացնելու մասին նախագծով համաներում կտարածվի նաև տուգանքները վճարած վարորդների վրա: Հարցը քննարկվել է ԱԺ նիստում:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արթուր Հովհանիսյանի խոսքով, տուգանքները վճարած վարորդները համաներման արդյունքում այլևս չեն համարվի խախտում կատարած:
«Այսինքն այն ռեժիմը, ով մեկ տարվա ընթացքում խախտում է անում, և այդ կրկնակիությունը բարդացնող հանգամանքների է բերում, այս ակտով դա թուլացնում ենք», - ասել է Արթուր Հովհանիսյանը:

Amnesty will cover the drivers who have paid the fines due to the project of forgiving fines of drivers who have violated traffic rules till December 31, 2017. The issue was discussed at the NA sitting.
According to Arthur Hovhannisyan, RA Deputy Justice Minister, the drivers who have paid the fines will no longer be considered as violators of traffic rules.
"That is, by this act we weaken the regime that the repetition of a violation of the law in one year brings to complicated circumstances," Artur Hovhannisyan said.