Մինչև 2017 թվականի դեկտեմբերի 31-ը երթևեկության կանոնները խախտած վարորդների նկատմամբ համաներում իրականացնելու մասին նախագծով համաներում կտարածվի նաև տուգանքները վճարած վարորդների վրա: Հարցը քննարկվել է ԱԺ նիստում:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արթուր Հովհանիսյանի խոսքով, տուգանքները վճարած վարորդները համաներման արդյունքում այլևս չեն համարվի խախտում կատարած:
«Այսինքն այն ռեժիմը, ով մեկ տարվա ընթացքում խախտում է անում, և այդ կրկնակիությունը բարդացնող հանգամանքների է բերում, այս ակտով դա թուլացնում ենք», - ասել է Արթուր Հովհանիսյանը:

Амнистия будет охватывать водителей, которые заплатили штрафы, согласно проекту закона об амнистии для водителей, нарушивших правила дорожного движения до 31 декабря 2017 года. Вопрос обсуждался на заседании НС.
По словам заместителя министра юстиции Армении Артура Ованнисяна, водители, уплатившие штрафы, больше не будут считаться нарушителями правил дорожного движения.
«То есть этим актом мы ослабляем режим, согласно которому повторное нарушение закона в течение одного года приводит к сложным обстоятельствам», - сказал Артур Ованнисян.