14-07-2018 10:54 3985
Վրաստանը Հայաստանին է արտահանձնել հետախուզման մեջ գտնվող Պյոտր Ցիգանկովին, ով 2017 թվականին Կոնվերս բանկից $200.000 էր կողոպտել:
Ըստ ՀՀ ոստիկանության մամուլի ծառայության, 2017 թվականի հոկտեմբերի 9-ին` ժամը 11:05-ի սահմաններում, մի տղամարդ գործարք կատարելու պատրվակով մտել էր Երևանի Սայաթ-Նովայի փողոցում գործող Կոնվերս բանկի մասնաճյուղ ու թղթի վրա արված գրառումով սպառնացել կառավարչին՝ պահանջելով գումար: Ստանալով $200.000, նա լքել էր տարածքը:
Հարուցվել էր քրեական գործ՝ ավազակային հարձակման հատկանիշներով: Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով պարզվել էր հանցագործությունը կատարած անձանց ինքնությունը և ձեռնարկվել էին միջոցառումներ նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Ոստիկանության և Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ դեպքի մյուս մասնակիցները հայտնաբերվել էինք հոկտեմբերի 14-ի գիշերը:

14-07-2018 10:54 3984
Грузия экстрадировала Армению Петру Циганкову, который в 2017 году ограбил 200 000 долларов из Конверс Банка.
По данным пресс-службы полиции РА 9 октября 2017 года, примерно в 11:05, мужчина вошел в отделение Конверс Банка на улице Саят-Нова и пригрозив менеджеру, потребовал деньги. Получив 200 000 долларов, он скрылся.
Было возбуждено уголовное дело за разбойное нападение. В результате оперативно-следственных мероприятий установили личность грабителей и приняли меры, чтобы найти их.
В результате оперативно-разведывательных мер, предпринятых сотрудниками полиции и службы национальной безопасности были задержаны остальные участники инцидента в ночь на 14 октября.