Ըստ Կենտրոնական բանկի` 2004-2017 թթ. ընթացքում դեպի ՀՀ ֆիզիկական անձանց անունով արտերկրից փոխանցվել է 23,7 մլրդ ԱՄՆ դոլար, որից 18,2 մլրդ ԱՄՆ դոլարը եղել են ոչ առևտրային բնույթի փոխանցումներ: Նշված ժամանակաշրջանում ընդհանուր փոխանցումների միջին տարեկան ներհոսքը կազմել է մոտ 1,7 մլրդ ԱՄՆ դոլար, իսկ միջին տարեկան հավելաճի տեմպը՝ 6.6 %: Ոչ առևտրային նպատակով իրականացված փոխանցումների դեպքում միջին տարեկան ներհոսքը կազմել է մոտ 1,3 մլրդ ԱՄՆ դոլար, իսկ միջին տարեկան հավելաճի տեմպը՝ 5.4 %:
2004-2017 թթ. ընթացքում ՀՀ-ից ֆիզիկական անձանց կողմից դեպի արտերկիր փոխանցվել է 11,6 մլրդ ԱՄՆ դոլար, որից 3,6 մլրդ ԱՄՆ դոլարը եղել են ոչ առևտրային բնույթի փոխանցումներ: Նշված ժամանակաշրջանում ընդհանուր փոխանցումների միջին տարեկան արտահոսքը կազմել է 0.8 մլրդ ԱՄՆ դոլար, իսկ միջին տարեկան հավելաճի տեմպը՝ 5.8 %: Ոչ առևտրային նպատակով իրականացված փոխանցումների համար միջին տարեկան արտահոսքը կազմել է մոտ 0,3 մլրդ ԱՄՆ դոլար, իսկ միջին տարեկան հավելաճի տեմպը՝ 4.4 %:

30-07-2018 13:40 3311
According to the Central Bank in 2004-2017, USD 23.7 billion was transferred from abroad in the names of individuals, of which $ 18.2 billion were non-commercial transfers. In the mentioned period, the average annual inflow of transfers totaled about $ 1.7 billion, and the average annual growth rate was 6.6 %. In the case of non-commercial transfers, the average annual flow amounted to about $ 1.3 billion, with average annual growth rate of 5.4 %.
During 2004-2017 USD 11.6 billion was transferred from Armenia to foreign countries by individuals, of which $ 3.6 billion were non-commercial transfers. The average annual outflow of transfers totaled US $ 0.8 billion in the same period, and the average annual growth rate was 5.8%. The average annual outflow for non-commercial transfers amounted to about $ 0.3 billion and the average annual growth rate of 4.4 %.