ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն որոշում է ընդունել զգալիորեն նվազեցնել ՀՀ դրամով հիփոթեքային վարկերի տարեկան տոկոսադրույքները:
2018 թվականի օգոստոսի 1-ից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ձևակերպել անշարժ գույքի ձեռքբերման կամ կառուցման/վերանորոգման նպատակներով ՀՀ դրամով հիփոթեքային վարկ 2%-ով իջեցված տոկոսադրույքով՝ սկսած 10,4%-ից: Գործում է նաև սկզբնական վճարի լավագույն պայմանը շուկայում՝ սկսած 3%-ից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ձևակերպել վարկ նաև "Բնակարան երիտասարդներին" հիփոթեքային վարկավորման ծրագրով, որի շրջանակներում ՀՀ մարզերից հաճախորդների համար տոկոսադրույքը սկսվում է 3.5%-ից, իսկ Երևան քաղաքից հաճախորդների համար՝ 5.5%-ից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հիփոթեքային վարկը տրամադրվում է ՀՀ քաղաքացիներին և ռեզիդենտներին։ Վարկառուն վարկը ստանալու պահին պետք է լինի նվազագույնը 21 տարեկան, իսկ վարկի մարման պահին նրա տարիքը չպետք է գերազանցի թոշակի անցնելու տարիքը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում հիփոթեքային վարկ ստանալու համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ։ Վարկի տրամադրման մասին նախնական որոշումը կայացվում է 2 աշխատանքային օրում:

30-07-2018 18:04 10262
Банк ВТБ (Армения) принял решение значительно снизить годовые процентные ставки по ипотечным кредитам в драмах.
С 1 августа 2018 года Банк ВТБ (Армения) предоставит ипотечный кредит в драмах с процентной ставкой 10,4% (сниженной на 2%) для приобретения или строительства / реконструкции недвижимости. Существует также наилучшее условие для первоначального платежа на рынке, начиная с 3%.
Банк ВТБ (Армения) также предоставляет кредит в рамках программы ипотечного кредитования «Квартира для молодых людей», процентная ставка для клиентов из регионов Армении составляет 3,5%, а для клиентов из Еревана - 5,5%.
Ипотечный кредит Банка ВТБ (Армения) предоставляется гражданам и резидентам РА. Заемщик должен быть не моложе 21 года на момент получения кредита, а во время погашения кредита его возраст не должен превышать возраст выхода на пенсию.
Минимальный пакет документов необходим для ипотечного кредита в банке ВТБ (Армения). Предварительное решение по предоставлению кредита производится в течение 2 рабочих дней.