ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն որոշում է ընդունել զգալիորեն նվազեցնել ՀՀ դրամով հիփոթեքային վարկերի տարեկան տոկոսադրույքները:
2018 թվականի օգոստոսի 1-ից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ձևակերպել անշարժ գույքի ձեռքբերման կամ կառուցման/վերանորոգման նպատակներով ՀՀ դրամով հիփոթեքային վարկ 2%-ով իջեցված տոկոսադրույքով՝ սկսած 10,4%-ից: Գործում է նաև սկզբնական վճարի լավագույն պայմանը շուկայում՝ սկսած 3%-ից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ձևակերպել վարկ նաև "Բնակարան երիտասարդներին" հիփոթեքային վարկավորման ծրագրով, որի շրջանակներում ՀՀ մարզերից հաճախորդների համար տոկոսադրույքը սկսվում է 3.5%-ից, իսկ Երևան քաղաքից հաճախորդների համար՝ 5.5%-ից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հիփոթեքային վարկը տրամադրվում է ՀՀ քաղաքացիներին և ռեզիդենտներին։ Վարկառուն վարկը ստանալու պահին պետք է լինի նվազագույնը 21 տարեկան, իսկ վարկի մարման պահին նրա տարիքը չպետք է գերազանցի թոշակի անցնելու տարիքը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում հիփոթեքային վարկ ստանալու համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ։ Վարկի տրամադրման մասին նախնական որոշումը կայացվում է 2 աշխատանքային օրում:

30-07-2018 18:04 10264
VTB Bank (Armenia) has made a decision to significantly reduce the annual interest rates on mortgage loans in AMD.
Starting from August 1, 2018, VTB Bank (Armenia) will provide a mortgage loan in AMD with interest rate of 10.4%, lowered by 2% for real estate acquisition or construction / renovation. There is also the best condition for the initial payment in the market, starting at 3%.
VTB Bank (Armenia) also provides a loan within a mortgage lending program "Apartment for Youth", the interest rate of which for customers from the regions of Armenia is 3.5%, and for clients from Yerevan - 5.5%.
Mortgage loan of VTB Bank (Armenia) is provided to RA citizens and residents. The borrower must be at least 21 years of age at the time of getting a loan, and at the time of loan repayment his age should not exceed the retirement age.
Minimum package of documents is required for mortgage loan at VTB Bank (Armenia). The preliminary decision on the loan issue is made within 2 working days.