Արցախի պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանն հանդիպել է Արցախում գործունեություն իրականացնող առևտրային բանկերի և վարկային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին։
Գրիգորի Մարտիրոսյանը կարևորել է ֆինանսական ոլորտի դերն ու նշանակությունը Արցախի տնտեսական կյանքում։ Նրա խոսքով՝ ոլորտում զբաղվածությունը կազմում է շուրջ 500 աշխատակից՝ 300.000 ՀՀ դրամ միջին աշխատավարձով։
Պետնախարարն անդրադարձել է ավելի վաղ Արցախում մեկնարկած և ներկայումս Հայաստանի Հանրապետությունում առևտրայի բանկերի կողմից որոշ կատեգորիաների ֆիզիկական անձ հաճախորդների անհուսալի և դուրս գրված վարկերի տույժերի և տուգանքների ներման գործընթացին։
Գրիգորի Մարտիրոսյանի առաջարկով՝ տնտեսվարող բանկային և վարկային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները ներկայացրել են այս հարցում իրենց կառույցների որդեգրած մոտեցումները, որոնք գլխավորապես հանգում էին անհուսալի վարկառուների կուտակած տույժերի և տուգանքների ներմանը և վարկերի վերակազմավորմանը։

Artsakh State Minister Grigory Martirosyan met with representatives of commercial banks and credit organizations operating in Artsakh.
Grigori Martirosyan highlighted the role and significance of the financial sector in the economic life of Artsakh. According to him, there are about 500 employees in the sphere, with an average salary of 300.000 AMD.
The Minister touched upon the process of forgiving penalties and fines imposed on hopeless loans of individuals of certain categories in commercial banks launched in Artsakh and currently in the Republic of Armenia.
According to Grigori Martirosyan, the representatives of the banking and credit organizations presented the approaches adopted by their institutions in this issue, which mainly resulted in forgiving fines and penalties of hopeless loans and reorganization of loans.