08-08-2018 10:36 3770
Երևանի քաղաքապետարանի և «Սանիթեք» ընկերության միջև կնքված պայամանգրի շրջանակներում Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի կոմունալ տնտեսության վարչության և վարչական շրջանների համապատասխան ծառայությունների կողմից հուլիս ամսին իրականացված հսկողության արդյունքում հայտնաբերվել են պայմանագրով սահմանված ծառայությունների ոչ պատշաճ իրականացման բազմաթիվ դեպքեր:
Դրանց մասով «Սանիթեք» ընկերությանն ուղղարկվել են «Համապատասխանության մասին ծանուցումներ» և սահմանվել ողջամիտ ժամկետներ՝ թերությունները վերացնելու համար:
Ոչ բոլոր դեպքերում են թերությունները վերացվել ծանուցումներով սահմանվածժամկետներում, որի հիման վրա, պայմանագրին համապատասխան, թողարկվել է «Ծառայությունների ձախողման մասին» ծանուցում և սահմանված կարգով հուլիսամսվա կատարողականից պահվել է տուգանք՝ 12.000.377 դրամի չափով:
«Սանիթեք» ընկերությանը նաև զգուշացվել է, որ ծառայությունները պայմանագրին համապատասխան և պատշաճ չիրականացնելու դեպքում կկիրառվեն պայմանգրով սահմանված ավելի կոշտ միջոցներ:

08-08-2018 10:36 3772
В рамках соглашения, подписанного между мэрией Еревана и компанией «Санитек», Департамент муниципального хозяйства Администрации города Еревана и соответствующие службы административных округов выявили многочисленные случаи ненадлежащего осуществления контрактных услуг.
С этой целью компании «Санитек» была отправлена «Уведомление о соответствии» и установила разумные условия для устранения недостатков.
Во всех случаях недостатки были устранены в сроки, установленные уведомлением, на основании которого в соответствии с договором было опубликовано уведомление о провале Услуг, и поступил штраф в размере 12 000 377 драмов.
«Санитек» также предупредила, что более жесткие меры будут применяться в случае ненадлежащего выполнения услуг.