08-08-2018 10:36 3770
Երևանի քաղաքապետարանի և «Սանիթեք» ընկերության միջև կնքված պայամանգրի շրջանակներում Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի կոմունալ տնտեսության վարչության և վարչական շրջանների համապատասխան ծառայությունների կողմից հուլիս ամսին իրականացված հսկողության արդյունքում հայտնաբերվել են պայմանագրով սահմանված ծառայությունների ոչ պատշաճ իրականացման բազմաթիվ դեպքեր:
Դրանց մասով «Սանիթեք» ընկերությանն ուղղարկվել են «Համապատասխանության մասին ծանուցումներ» և սահմանվել ողջամիտ ժամկետներ՝ թերությունները վերացնելու համար:
Ոչ բոլոր դեպքերում են թերությունները վերացվել ծանուցումներով սահմանվածժամկետներում, որի հիման վրա, պայմանագրին համապատասխան, թողարկվել է «Ծառայությունների ձախողման մասին» ծանուցում և սահմանված կարգով հուլիսամսվա կատարողականից պահվել է տուգանք՝ 12.000.377 դրամի չափով:
«Սանիթեք» ընկերությանը նաև զգուշացվել է, որ ծառայությունները պայմանագրին համապատասխան և պատշաճ չիրականացնելու դեպքում կկիրառվեն պայմանգրով սահմանված ավելի կոշտ միջոցներ:

The Sanitek Company was fined for improper waste disposal services.
Within the framework of the agreement signed between Yerevan Municipality and "Sanitek" company, the Department of Municipal Economy of Yerevan City Administration and the corresponding services of administrative districts have detected numerous cases of improper implementation of contractual services.
For this purpose, Sanitech Company has been sent "Compliance Notification" and has set reasonable terms to eliminate the shortcomings.
In all cases, the deficiencies were eliminated within the terms established by the notification, on the basis of which a notice on the failure of the Services was published in accordance with the agreement, and a fine of 12 000 377 AMD was imposed.
"Sanitech" also warned that more stringent measures will be applied in case of inadequate performance of services.