Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության խորհրդի անդամներին՝ Գագիկ Մակարյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետը նշել է, որ կարևորում է կառավարության և տարբեր ոլորտների շահերը ներկայացնող միությունների ու հասարակական կազմակերպությունների միջև երկխոսությունը և ավելացրել, որ այն հնարավորություն կտա պարբերաբար քննարկել առկա խնդիրներն ու լսել տեսակետներ՝ դրանց լուծման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մեր երկրում բիզնես միջավայրի բարելավմանը, օտարերկրյա ներդրումների խթանմանը, օրենսդրական բարեփոխումների իրականացմանը, աշխատաշուկան համապատասխան կադրերով համալրելուն ուղղված տարբեր հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև հարկային ոլորտի բարեփոխումներին, պետական գնումների համակարգի, շինարարության, քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտների զարգացման հնարավորություններին ու հեռանկարներին:
Նշելով նման հանդիպումների պարբերական անցկացման անհրաժեշտությունը՝ վարչապետը կառավարության պատասխանատուներին հանձնարարել է առաջիկայում շարունակել Գործատուների հանրապետական միության խորհրդի անդամների հետ հանդիպումները՝ նշված ոլորտներում առկա խնդիրների լուծմանն ուղղված առաջարկությունները քննարկելու նպատակով:

Prime Minister Nikol Pashinyan received members of the Republican Union of Employers of Armenia led by Gagik Makaryan.
The Prime Minister noted that he attached importance to the dialogue between the government and various associations representing the interests of different sectors and added that it would give them the opportunity to periodically discuss the existing problems and to listen to their viewpoints to solve them.
During the meeting various issues were discussed to improve the business environment in our country, to stimulate foreign investments, to implement legislative reforms and replenish the labor market with corresponding staff. They also touched upon tax reforms, opportunities and prospects of public procurement, construction, civil aviation.
Noting the need to hold such meetings periodically, the Prime Minister instructed government officials to continue meetings with the members of the Council of Employers of the Republic of Armenia in order to discuss proposals for solving the problems in these areas.