«Կարաս» ազգային սննդի ցանցի սեփականատերերը զրպարտություն են համարում ընկերության մասին համացանցում ասեկոսեները և նշում, որ այսուհետև հետամուտ են լինելու ընկերության բարի համբավը վարկաբեկողներին իրավական պատասխանատվության կանչելու հարցում:
«Կարաս» ազգային սննդի ցանցի համասեփականտեր Տիգրան Յուզբաշյանը տեսահարցազրույցում հայտնել է, որ 3 ամիս առաջ «Կարաս»-ը հայ համայնքի կողմից բոյկոտվեց ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում այն հայտարարությունների հիման վրա, թե «Կարաս» ազգային սննդի ցանցը պատկանում է ՀՀ նախկին նախագահի ընտանիքի անդամներին: Իսկ այժմ նորից նշվեց, որ Ալեքսանդր Սարգսյանին է պատկանում:
«Ես անձամբ չեմ ճանաչում Ալեքսանդր Սարգսյանին: Եթե ինչ-որ մեկը կա, որ կարող է թեկուզ թերի ապացույցներ ներկայացնի, որ «Կարաս»-ի փայատերը Ալեքսանդր Սարգսյանն է, մենք պատրաստ ենք այդ մասը տալ Ալեքսանդր Սարգսյանին, իսկ մյուս մասը տալ հենց ապացուցողին»,- նշեց Տիգրան Յուզբաշյանը:
Նրա խոսքով՝ ընկերության աշխատանքի թափանցիկության մասին է վկայում Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) հետ համագործակցությունը:
««Կարաս»-ը 1.5-2 տարի աշխատեց ՎԶԵԲ-ի հետ, ու վերջերս մենք նորից կնքեցինք արդեն 5 տարվա պայմանագիր: Անհնար է, որ ՎԶԵԲ-ը որևէ «սև» կամ «մութ» բիզնեսի հետ կնքի նմանատիպ պայմանագիր»,- շեշտեց Տիգրան Յուզբաշյանը՝ հավելելով, որ ընկերությունը այլևս չի հանդուրժելու իր հասցեին հնչող զրպարտությունները, փոխանցում է Արմենպրեսը:

11-08-2018 13:18 8422
Owners of "Karas" national food network consider rumors about the company on the Internet a slander and say that they will continue to pursue legal responsibility for discrediting company's reputation.
Tigran Yuzbashyan, co-owner of the Karas national food network, said in a video interview that three months ago Karas was boycotted by the Armenian community in Glendale, California, based on statements that Karas national food chain belongs to former President's family members. And now it has been mentioned again that it belongs to Alexander Sargsyan.
"I personally do not know Alexander Sargsyan. If there is anyone who can prove that the shareholder of "Karas" is Alexander Sargsyan, we are ready to give that part to Alexander Sargsyan, and the other part to the person who will prove it, "said Tigran Yuzbashyan.
According to him, cooperation with the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) is evidence of transparency of the company.
"" Karas " has worked for 1.5-2 years with the EBRD and recently we signed a 5 year contract. It is impossible for EBRD to conclude such a deal with any "black" or "dark" business, "Tigran Yuzbashyan emphasized, adding that the company will no longer tolerate any defamation, Armenpress reports.