«Կարաս» ազգային սննդի ցանցի սեփականատերերը զրպարտություն են համարում ընկերության մասին համացանցում ասեկոսեները և նշում, որ այսուհետև հետամուտ են լինելու ընկերության բարի համբավը վարկաբեկողներին իրավական պատասխանատվության կանչելու հարցում:
«Կարաս» ազգային սննդի ցանցի համասեփականտեր Տիգրան Յուզբաշյանը տեսահարցազրույցում հայտնել է, որ 3 ամիս առաջ «Կարաս»-ը հայ համայնքի կողմից բոյկոտվեց ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում այն հայտարարությունների հիման վրա, թե «Կարաս» ազգային սննդի ցանցը պատկանում է ՀՀ նախկին նախագահի ընտանիքի անդամներին: Իսկ այժմ նորից նշվեց, որ Ալեքսանդր Սարգսյանին է պատկանում:
«Ես անձամբ չեմ ճանաչում Ալեքսանդր Սարգսյանին: Եթե ինչ-որ մեկը կա, որ կարող է թեկուզ թերի ապացույցներ ներկայացնի, որ «Կարաս»-ի փայատերը Ալեքսանդր Սարգսյանն է, մենք պատրաստ ենք այդ մասը տալ Ալեքսանդր Սարգսյանին, իսկ մյուս մասը տալ հենց ապացուցողին»,- նշեց Տիգրան Յուզբաշյանը:
Նրա խոսքով՝ ընկերության աշխատանքի թափանցիկության մասին է վկայում Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) հետ համագործակցությունը:
««Կարաս»-ը 1.5-2 տարի աշխատեց ՎԶԵԲ-ի հետ, ու վերջերս մենք նորից կնքեցինք արդեն 5 տարվա պայմանագիր: Անհնար է, որ ՎԶԵԲ-ը որևէ «սև» կամ «մութ» բիզնեսի հետ կնքի նմանատիպ պայմանագիր»,- շեշտեց Տիգրան Յուզբաշյանը՝ հավելելով, որ ընկերությունը այլևս չի հանդուրժելու իր հասցեին հնչող զրպարտությունները, փոխանցում է Արմենպրեսը:

11-08-2018 13:18 8423
Владельцы национальной продовольственной сети «Карас» считают слухи о компании в Интернете клеветой и говорят, что они будут нести юридическую ответственность за дискредитацию репутации компании.
Тигран Юзбашян, совладелец национальной продовольственной сети «Карас», заявил в видео-интервью, что три месяца назад Карас был бойкотирован армянской общиной в Глендейле, штат Калифорния, на основании заявлений о том, что национальная продовольственная сеть «Карас» принадлежит членам бывшей президентской семьи. И теперь уже упоминалось, что она принадлежит Александру Саргсяну.
«Я лично не знаю Александра Саргсяна. Если есть кто-нибудь, кто может доказать, что Александр Саргсян является акционером « Карас», мы готовы передать эту часть Александру Саргсяну, а остальную часть тому, кто это докажет, - сказал Тигран Юзбашян.
По его словам, сотрудничество с Европейским Банком Реконструкции и Развития (ЕБРР) является свидетельством прозрачности компании.
«« Карас »проработал 1,5-2 года с ЕБРР, а недавно мы подписали 5-летний контракт. ЕБРР не может заключить такую ​​сделку с « черным » или « темным » бизнесом», - подчеркнул Тигран Юзбашян, добавив, что компания больше не будет терпеть никакой клеветы, сообщает Арменпресс.