10-09-2018 14:07 2780
Երևանի քաղաքապետարանի և «Սանիթեք» ընկերության միջև կնքված պայմանագրի շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի համապատասխան ծառայությունների կողմից օգոստոս ամսին իրականացված հսկողության արդյունքում պայմանագրով սահմանված ծառայությունների ոչ պատշաճ իրականացման բազմաթիվ դեպքերով «Սանիթեք» ընկերությանն ուղարկվել են «Համապատասխանության մասին ծանուցումներ» և սահմանվել ողջամիտ ժամկետներ՝ թերությունները վերացնելու համար: Ոչ բոլոր դեպքերում են թերությունները վերացվել ծանուցումներով սահմանված ժամկետներում, որի հիման վրա, պայմանագրին համապատասխան, թողարկվել է «Ծառայությունների ձախողման մասին» ծանուցում և սահմանված կարգով օգոստոս ամսվա կատարողականից պահվել է տուգանք՝ 12.967.739 դրամի չափով:
Ըստ Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդագրության, «Սանիթեք» կազմակերպությունը ներկայացրել է իր առարկությունները թողարկված ծանուցագրերի վերաբերյալ, առ այն, որ ձախողումները պայմանավորված են նաև օբյեկտիվ հանգամանքներով. տվյալ դեպքում խնդիրը վերաբերում է աղբավայրի անհրաժեշտ պայմանների բացակայությամբ պայմանավորված աղբատար մեքենաների վնասմանը, աղբամանների մեծ քանակով այրմանը և վնասմանը և այլն:
«Անկախ վերը նշված խնդիրների օբյեկտիվ կամ սուբյեկտիվ լինելու հանգամանքից, գիտակցելով նման ծառայությունների օրական անխափան մատուցման կարևորությունը, Երևանի քաղաքապետարանը ձեռնարկում է միջոցներ՝ աջակցելու «Սանիթեք» ընկերությանը՝ ծառայությունների ընթացքը բնականոն հուն վերադարձնելու համար, բանակցում է «Սանիթեք» ընկերության հետ վնասված մեքենամեխանիզմների և աղբամանների փոխարինման նպատակով լրացուցիչ ներդրումներ անելու վերաբերյալ, իսկ իրավիճակը հնարավորին սեղմ ժամկետում չշտկելու դեպքում Երևանի քաղաքապետարանը կձեռնարկի պայմանագրով նախատեսված առավելագույն պատասխանատվության միջոցները, որը, սակայն, կպահանջի որոշակի ժամանակ և ընթացակարգ` ծառայությունների առանձնահատկություններով պայմանավորված աղբահանության անընդհատությունն ապահովելու համար»,- ասվում է քաղաքապետարանի հայտարարության մեջ:

10-09-2018 14:07 2779
As a result of the supervision carried out by the Yerevan City Administration staff in August in the framework of the agreement signed between the City Hall and Sanitec Company, numerous cases of improper performance of the services were revealed and "Compliance Notices" were sent to Sanitec Company and set reasonable terms for eliminating defects. Not in all cases the deficiencies were eliminated within the timeframe established by the notifications, on the basis of which a notification of the failure of the Services was issued and a fine of 12.967.739 AMD was levied from the August performance.
According to the information provided by the Department of Information and Public Relations of the Yerevan Municipality, "Sanitec" presented its objections to the notifications issued, as the failure was conditioned by objective circumstances. In this case, the problem relates to damage to garbage trucks caused by the absence of necessary landfill conditions, a large number of burnt garbage cans, and so on.
"Regardless of whether the above-mentioned problems are objective or subjective, recognizing the importance of providing such services on a daily basis, the municipality of Yerevan is taking measures to support Sanitek to resume its services, is negotiating with Sanitek regarding the replacement of damaged mechanisms and garbage containers for the account of additional investments, and if the situation is not resolved in the shortest possible time, the municipality of Yerevan will take the maximum measures of responsibility provided for by the counter ktomu, which, however, require a certain amount of time and procedures to ensure the continuity of waste management ", - said in a statement the municipality.