10-09-2018 14:08 2819
Սեպտեմբերի 6-15-ը Հայաստանը միասնական տաղավարով մասնակցում է Դամասկոսի 60-րդ միջազգային ցուցահանդեսին։ Հայկական տաղավարում ներկայացված են մեքենաշինության, շինանյութերի արտադրության, դեղագործության, սննդարդյունաբերության ոլորտների 33 ընկերությունների արտադրանքի նմուշներ ու կատալոգներ։
Սիրիայի վարչապետ Իմադ Խամիսը ողջունել է բարեկամ Հայաստանի մասնակցությունը՝ հույս հայտնելով, որ էքսպոն նոր խթան կլինի հայ-սիրիական առևտրատնտեսական համագործակցության խորացման համար։ Դեսպան Արշակ Փոլադյանը նշել է, որ մեր երկրի արտադրողները պատրաստ են առավելագույն ջանքեր գործադրել փոխշահավետ համագործակցության համար։
Հայաստանը պարգևատրվել է մասնակցության համար։ Պարգևը դեսպան Արշակ Փոլադյանին է հանձնել Սիրիայի էկոնոմիկայի նախարար Մոհամմադ Սամեր ալ-Խալիլը։
Հայկական տաղավարը դիստրիբյուտորների և խոշոր գնորդ-այցելուների ուշադրության կենտրոնում է, որոնք հիմնականում հետաքրքրված են սննդամթերքով, շինանյութերով, վերականգնվող էներգիտայի բնագավառում հայաստանյան ընկերությունների առաջարկներով։ Հաշվի առնելով էներգետիկ արևային համակարգերի նկատմամբ մեծ հետաքրքությունը, սեպտեմբերի 12-ին հայկական տաղավարում տեղի կունենա շնորհանդես, որի ընթացքում «Շտիգեն» ընկերության տնօրեն Հայկ Շեկյանը կներկայացնի արտադրանքը, հզորությունները, մրցունակությունը, արտահանման ներուժը։

10-09-2018 14:08 2820
On September 6-15 Armenia participates in the 60th international Damascus exhibition with a united pavilion. The Armenian pavilion presents samples and catalogs of 33 companies in machinery, construction materials, pharmaceuticals and food industry.
Syrian Prime Minister Imad Hamis welcomed the participation of friendly Armenia, expressing hope that the expo will be a new impetus for deepening Armenian-Syrian trade and economic cooperation. Ambassador Arshak Poladyan noted that our country's producers are ready to make maximum efforts for mutually beneficial cooperation.
Armenia has been awarded for participation. The award was handed to Ambassador Arshak Poladyan by the Minister of Economy of Syria, Mohammad Samer al-Khalil.
The Armenian pavilion is in the center of attention of distributors and major buyers-visitors who are mainly interested in food, construction materials and proposals of Armenian companies in the field of renewable energy. Taking into account the great interest of the energy solar systems, a presentation will take place at the Armenian pavilion on September 12, during which the director of " Shtigen" Company Hayk Shekyan will present products, capacities, competitiveness, export potential.
More than 1,700 companies from 48 countries are participating in the 60th Damascus international exhibition.