ՀՀ Ազգային Ժողովը Մարտին Գալստյանին առաջադրեց ՀՀ Կենտրոնական Բանկի խորհրդի անդամ:
Գալստյանի թեկնածությունն առաջարկել է ԱԺ ՀՀԿ խմբակցությունը, որն էլ միաձայն ընդունել է ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը:
«Պարոն Գալստյանի թեկնածությունը շատ տպավորիչ է: Բավական լուրջ ճանապարհ է անցել: Նա Դիլիջանի միջազգային դպրոցի առաջին տնօրենն է: Այդ դպրոցում տարիներ շարունակ սովորել և սովորում են հայ և օտարերկրացի բազմաթիվ երիտասարդներ»,- նշեց հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը:
Մարտին Գալստյանի խոսքով՝ Կենտրոնական բանկի խորհրդի կազմում ընդգրկվելու դեպքում աշխատանքային երկու առաջնահերթություն է ունենալու:
«Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամ դառնալու դեպքում աշխատանքներ եմ տանելու փաստերի վրա հիմնված որոշումների կայացման մշակույթի տարածման ու արմատավորման և մշակվող ու իրականացվող քաղաքականության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ»,- նշեց նա:

10-09-2018 14:29 5393
Кандидатура Галстьяна была предложена фракцией РПА, которую единогласно приняла Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.
«Кандидатура г-на Галстьяна очень впечатляет: он прошел очень серьёзный путь, он является главным директором Дилижанской международной школы. Многие армянские и иностранные студенты уже много лет учатся в этой школе», - сказал Гагик Минасян, председатель Комиссия.
По словам Мартина Галстяна, в случае вступления в Совет Центрального банка работа будет иметь два приоритета.
«Если я стану членом Совета Центрального банка, я буду работать над принятием решений на основе фактов, распространением и продвижением культуры и повышением эффективности разрабатываемой и реализуемой политики», - сказал он.