Բնապահպանության նախարար Էրիկ Գրիգորյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի (ՎԶԵԲ) պատվիրակությանը՝ ՎԶԵԲ Կլիմայի փոփոխության և էներգախնայողության թիմի ղեկավարի տեղակալ Նայջել Յոլանտսի գլխավորությամբ։
Ինչպես տեղեկացրել է նախարարության մամուլի ծառայությունը, Նայջել Յոլանտսը Հայաստանի Հանրապետությունում Կանաչ Կլիմայի Հիմնադրամի ազգային լիազոր մարմնի ղեկավարին՝ բնապահպանության նախարարին է ներկայացրել հիմնադրամին ներկայացվելիք ՎԶԵԲ-ի <<Կանաչ քաղաքներ>> ծրագրային հայտի մշակման գործընթացը։ Ծրագիրը նախատեսվում է իրականացնել տարածաշրջանի 9 երկրում, ինչի համար ակնկալվում է ստանալ 228 մլն դոլար: Հայաստանն այդ երկրների թվում բացառիկ է, քանի որ ծրագրում ընդգրկված է երկու քաղաք՝ Երևանը և Գյումրին, իսկ մյուսներում ծրագիր կիրականացվի մեկական քաղաքներում։

The delegation, led by Erik Grigoryan, met with the delegation of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) led by Nigel Jolants, EBRD Deputy Director for Climate Change and Energy Efficiency.
Nigel Jolants presented to the Head of the National Authorized Body of the Green Climate Fund in Armenia, Environment Minister the EBRD's "Green Cities" project development process. The program is expected to be implemented in 9 countries of the region, for what it is expected to receive $ 228 million. Armenia is unique among these countries, as the program includes two cities - Yerevan and Gyumri, while in other countries the program will be implemented in one city.