Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը պարգևատրել է ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական Հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանին՝ մրցակցության քաղաքականության ոլորտում ԱՊՀ անդամ պետությունների հետ համագործակցության զարգացման մեջ ունեցած անձնական մեծ ներդրման համար:
ՀՀ Մրցակցային մարմնի ղեկավարը պարգևատրվել է այս օրերին Սոչիում ընթացող «Մրցակցության շաբաթը Ռուսաստանում» խորագրով միջազգային համաժողովում:
Երկու երկրների տնտեսական մրցակցության զարգացման բնագավառում ունեցած նշանակալի ներդրման համար, Ա. Շաբոյանը արժանացել է նաև Բելառուսի Հանրապետության հակամենաշնորհային կարգավորման եւ առեւտրի նախարարի հատուկ պատվոգրի:
Համաժողովում ընդգծվել է ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական Հանձնաժողովի կատարած աշխատանքների կարևորությունն ԱՊՀ և ԵՏՄ անդամ պետությունների հետ ակտիվ համագործակցության, մի շարք խնդիրների լուծման ուղղությամբ կատարված ակտիվ աշխատանքների, ինչպես նաև համատեղ վարույթների իրականացման ընթացքում ցուցաբերած բարձր պրոֆեսիոնալիզմի համար:

26-09-2018 12:30 1461
Премьер-министр Российской Федерации Дмитрий Медведев наградил Председателя Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Артака Шабояна за личный вклад в развитие сотрудничества со странами СНГ в области конкурентной политики.
Руководитель конкурентного ведомства Республики Армения был награжден на Международном форуме под названием «Неделя конкуренции в России», который проходит в Сочи в эти дни.
За значительный вклад в развитие экономической конкуренции между двумя странами Шабоян также получил специальный диплом от министра по вопросам антимонопольного регулирования и торговли Республики Беларусь.
На конференции отметили важность работы, проводимой Государственной комиссией по защите экономической конкуренции Республики Армения, активное сотрудничество с государствами-членами СНГ и ЕЭС, активная работа по решению ряда вопросов, а также высокий профессионализм во время осуществления совместных проектов.