Առաջին անգամ հայաստանյան ֆինանսական շուկայում ԱՐԱՐԱԲԱՆԿԸ կազմակերպել է բաց դռների օր հիփոթեքային շուկայի մասնակիցների համար: Միջոցառումը` «Հիփոթեքային երեկոն», տեղի է ունեցել ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ «Զարգացում» մասնաճյուղում, հիփոթեքով հետաքրքրված անձանց, կառուցապատողների ու անշարժ գույքի գործակալների և գնահատող ընկերությունների մասնակցությամբ:
ԱՐԱՐԱԲԱՆԿ-ի վարչության նախագահ, գործադիր տնօրեն Աշոտ Օսիպյանը նշեց, որ «Հիփոթեքային երեկոն» միավորեց շուկայի մասնակիցներին` կառուցապատողներին, միջնորդ կազմակերպություններին, նաև ձեռքբերողներին:
«Բանկն ունի ամբողջ գործիքակազմը հիփոթեքային ֆինանսավորման համար: Մենք իրականացնում ենք ֆինանսավորում ինչպես կառուցապատողից` առաջնային շուկայում, այնպես էլ երկրորդային շուկայից և վարկավորում ենք վերանորոգման աշխատանքները»,- հայտեց Օսիպյանը:
ԱՐԱՐԱԲԱՆԿ-ի հիփոթեքային նոր պրոդուկտներից նշվեցին ֆիզիկական անձանց առանձնատների կառուցապատման, բիզնես տարածքների ձեռքբերման համար վարկատեսակները և արդեն իսկ մեծ պահանջարկ վայելող արտոնյալ ժամկետով վարկը: Բանկը նաեւ հնարավորություն է տալիս հիփոթեքային վարկի ժամկետի ընթացքում նույն պայմաններով օգտվել այլ սպառողական պրոդուկտներից:

Впервые на армянском финансовом рынке АРАРАБАНК организовал открытый день для участников ипотечного рынка. Мероприятие проводилось в филиале «Развитие» АРАРАТБАНКа с участием заинтересованных лиц, разработчиков и агентов по недвижимости и оценочных компаний.
Председатель Правления АРАРАБАНКА, исполнительный директор Ашот Осипян отметил, что «Ипотечный вечер» объединил участников рынка - разработчиков, посредников и эквайеров.
«У Банка есть все инструменты для ипотечного финансирования. Мы осуществляем финансирование от застройщика как на первичном рынке, так и на вторичном рынке, и предоставляем кредиты на ремонт», - сказал Осипян.
Среди новых ипотечных продуктов АРАРАБАНКА были упомянуты кредиты для строительства частных домов физических лиц, приобретения коммерческих помещений, а также кредит с льготным периодом, который уже имеет большой спрос. Банк также предоставляет возможность пользоваться другими потребительскими продуктами банка на тех же условиях в течение ипотечного периода.