03-10-2018 12:13 4918
Ընդառաջ գնալով ի հաճախորդների ցանկությանը, Յունիբանկը որոշում է կայացրել երկարաձգել ֆիզիկական անձանց անհուսալի վարկերի նկատմամբ հաշվարկված տույժերի ու տուգանքների զիջման գործընթացի վերջնաժամկետը: Բանկի հաճախորդները դիմումները կարող են ներկայացնել գլխամասային գրասենյակ կամ ցանկացած մասնաճյուղմինչև 31.12.2018թ.:
Որոշումը վերաբերում է 2018թ. մայիսի 31-ի դրությամբ 271 և ավելի օր ժամկետանց վարկերին, որոնք հաշվարկված են բանկի արտահաշվեկշռում, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Հաճախորդի կողմից ներկայացված դիմումի համաձայն՝ Յունիբանկը կների տույժերն ու տուգանքները, իսկ վարկի մնացորդի և տոկոսագումարի համար կսահմանի մարման նոր ժամանակացույց, ինչը հնարավորություն կտա հաճախորդին վերականգնելու իր վարկային պատմությունը:
«Հուլիսին մենք հայտարարեցինք ֆիզիկական անձանց անհուսալի վարկերի նկատմամբ հաշվարկված տույժերի և տուգանքների զիջման մասին և այդպիսով մեր հաճախորդներին ևս մեկ հնարավորություն տվեցինք կազմելու մարման նոր ժամանակացույց: Նոր ժամանակացույցով վարկի մարումները պարտաչանաճ կատարելու դեպքում, այդ հաճախորդները հետագայում կարող են դիմել և ստանալ նոր վարկեր: Ի դեպ` թեև հարկային օրենսգրքի փոփոխությունները միայն ֆիզիկական անձանց վարկերի մասով են, մեկ անգամ ևս ցանկանում եմ հաստատել, որ Յունիբանկը վարկերի վերակառուցում և որոշակի զիջումներ իրականացնում է նաև անհատ ձեռներեցների և ՓՄՁ-ների համար՝ ցուցաբերելով լոյալ մոտեցում մեր բոլոր հաճախորդների նկատմամբ»,- նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահի տեղակալ, Իրավական սպասարկման եւ ժամկետանց պարտավորությունների հետբերման գծով տնօրեն Օվսաննա Առաքելյանը:

03-10-2018 12:13 4916
Юнибанк принял решение продлить срок для прощения штрафов и пеней, наложенных на безнадежные кредиты физических лиц. Клиенты Банка могут подавать заявки в головной офис или в любой филиал до 31.12.2018.
Решение касается просроченных кредитов на 271 день и более по состоянию на 31 мая 2018 года, рассчитанных во Внешнем балансе Банка, сообщает пресс-служба банка.
Согласно заявлению клиента, Юнибанк простит штрафы и пени, а для остатка кредита и процентов определит новый график погашения, что позволит клиентам восстановить свою кредитную историю.
«В июле мы объявили о прощении штрафов и пеней, наложенных на безнадежные кредиты физических лиц, и таким образом предоставили нашим клиентам еще одну  возможность получить новый график платежей. В случае надлежащего погашения кредита по новому графику, эти клиенты в будущем смогут обратиться и получить новые кредиты. "Несмотря на то, что последние изменения в Налоговом кодексе касаются только кредитов физических лиц, еще раз хочу подтвердить, что Юнибанк проводит реструктуризацию и идет на уступки также по кредитам индивидуальных предпринимателей и МСБ, демонстрируя лояльное отношение ко всем нашим клиентам ", - отметила Овсанна Аракелян, заместитель председателя правления, директор по линии юридического обслуживания и возвращения пророченных обязательств.