03-10-2018 12:13 4918
Ընդառաջ գնալով ի հաճախորդների ցանկությանը, Յունիբանկը որոշում է կայացրել երկարաձգել ֆիզիկական անձանց անհուսալի վարկերի նկատմամբ հաշվարկված տույժերի ու տուգանքների զիջման գործընթացի վերջնաժամկետը: Բանկի հաճախորդները դիմումները կարող են ներկայացնել գլխամասային գրասենյակ կամ ցանկացած մասնաճյուղմինչև 31.12.2018թ.:
Որոշումը վերաբերում է 2018թ. մայիսի 31-ի դրությամբ 271 և ավելի օր ժամկետանց վարկերին, որոնք հաշվարկված են բանկի արտահաշվեկշռում, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Հաճախորդի կողմից ներկայացված դիմումի համաձայն՝ Յունիբանկը կների տույժերն ու տուգանքները, իսկ վարկի մնացորդի և տոկոսագումարի համար կսահմանի մարման նոր ժամանակացույց, ինչը հնարավորություն կտա հաճախորդին վերականգնելու իր վարկային պատմությունը:
«Հուլիսին մենք հայտարարեցինք ֆիզիկական անձանց անհուսալի վարկերի նկատմամբ հաշվարկված տույժերի և տուգանքների զիջման մասին և այդպիսով մեր հաճախորդներին ևս մեկ հնարավորություն տվեցինք կազմելու մարման նոր ժամանակացույց: Նոր ժամանակացույցով վարկի մարումները պարտաչանաճ կատարելու դեպքում, այդ հաճախորդները հետագայում կարող են դիմել և ստանալ նոր վարկեր: Ի դեպ` թեև հարկային օրենսգրքի փոփոխությունները միայն ֆիզիկական անձանց վարկերի մասով են, մեկ անգամ ևս ցանկանում եմ հաստատել, որ Յունիբանկը վարկերի վերակառուցում և որոշակի զիջումներ իրականացնում է նաև անհատ ձեռներեցների և ՓՄՁ-ների համար՝ ցուցաբերելով լոյալ մոտեցում մեր բոլոր հաճախորդների նկատմամբ»,- նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահի տեղակալ, Իրավական սպասարկման եւ ժամկետանց պարտավորությունների հետբերման գծով տնօրեն Օվսաննա Առաքելյանը:

03-10-2018 12:13 4917
Unibank decided to extend the deadline for forgiving penalties and finesimposed onhopeless loans of individuals. Clients of the Bank can submit applications to the Head Office or any branch office till 31.12.2018.
The decision concerns overdue loans for 271 days and more  as of May 31, 2018, calculated in the Bank's External Balance Sheet, reported the bank's press service.
According to the client's application, Unibank will forgive penalties and fines and will set a new repayment schedule for the loan balance and interest, which will enable the customer to recover his credit history.
"In July we announced about forgiving  fines and penalties imposed on hopeless loans of individuals and thus gave our customers another opportunity to make a new payment schedule.  In case of duly repayment of the loan with a new schedule these customers may apply later and receive new loans. By the way, although the amendments to the Tax Code are only for individuals' loans, I want to once again confirm that Unibank renders loans and makes certain concessions for individual entrepreneurs and SMEs, showing a loyal approach to all our customers ", - mentioned Ovsanna Arakelyan, Deputy Chairman of the Management Board of Unibank, Revocation of Legal Service and Overdue Liabilities.