Հարավկովկասյան երկաթուղում գրանցվել է ուղևորների թվի և բեռնափոխադրումների ծավալների աճ
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Վալկոն հոկտեմբերի 5-ին կայացած Տխորհրդակցության ընթացքում ամփոփեց 2018 թվականի հունվար-սեպտեմբերի աշխատանքի արդյունքները: Ինչպես նշեց տնօրենը, հաշվետու շրջանում պահպանվեց փոխադրումների աճի դրական դինամիկան: Այս մասին տեղեկացնում են «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Վիճակագրական տվյալների համաձայն, 9 ամիսների ընթացքում երկաթուղով փոխադրվել է 2 մլն 155 հազար տոննա բեռ, ինչը 9,4%-ով գերազանցում է նախատեսվող և 9%-ով անցած տարվա ցուցանիշը: Նետտո բեռնաշրջանառությունը 2017 թվականի հետ համեմատ աճել է 6,6%-ով, իսկ բեռնումը՝ 16%-ով:
Երկաթուղային ճանապարհով արտահանումն ավելացել է 56 հազար տոննայով կամ 23%-ով, իսկ բեռնափոխադրումները տեղական հաղորդակցությունում՝ 14,2%-ով:

South Caucasus Railway Increases Number of Passengers and Freight Traffic.
South-Caucasian Railways CEO Sergei Valko summed up the results of the January-September period of 2018 during the consultation held on October 5. As the director mentioned, positive dynamics of transportation growth was maintained during the reporting period. South-Caucasian Railways CJSC Public Relations Department informs.
According to statistics, during the first nine months of this year, 2 million 155 thousand tons of cargo was transported by railway, which is 9.4% more than anticipated and 9% more than last year. Netto's freight turnover increased by 6.6% compared to 2017, and the loading by 16%.
Railway exports increased by 56,000 tons or by 23%, and freight traffic in local communication-by 14.2%.