Հարավկովկասյան երկաթուղում գրանցվել է ուղևորների թվի և բեռնափոխադրումների ծավալների աճ
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Վալկոն հոկտեմբերի 5-ին կայացած Տխորհրդակցության ընթացքում ամփոփեց 2018 թվականի հունվար-սեպտեմբերի աշխատանքի արդյունքները: Ինչպես նշեց տնօրենը, հաշվետու շրջանում պահպանվեց փոխադրումների աճի դրական դինամիկան: Այս մասին տեղեկացնում են «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Վիճակագրական տվյալների համաձայն, 9 ամիսների ընթացքում երկաթուղով փոխադրվել է 2 մլն 155 հազար տոննա բեռ, ինչը 9,4%-ով գերազանցում է նախատեսվող և 9%-ով անցած տարվա ցուցանիշը: Նետտո բեռնաշրջանառությունը 2017 թվականի հետ համեմատ աճել է 6,6%-ով, իսկ բեռնումը՝ 16%-ով:
Երկաթուղային ճանապարհով արտահանումն ավելացել է 56 հազար տոննայով կամ 23%-ով, իսկ բեռնափոխադրումները տեղական հաղորդակցությունում՝ 14,2%-ով:

05-10-2018 13:17 1659
Генеральный директор Южно-Кавказской железной дороги Сергей Валко подвел итоги январско-сентябрьского периода 2018 года в ходе консультации, состоявшейся 5 октября. Как отметил директор, в течение отчетного периода сохранилась положительная динамика роста перевозок. Об этом сообщает Управление по связям с общественностью Южно-Кавказской железной дороги.
По статистике, за первые девять месяцев этого года по железной дороге было перевезено 2 млн. 155 тыс. тонн грузов, что на 9,4% больше ожидаемого и на 9% больше, чем в прошлом году. Нетто грузооборот увеличился на 6,6% по сравнению с 2017 годом, а загрузка грузов на 16%.
Экспорт железных дорог увеличился на 56 000 тонн или на 23%, а грузовые перевозки в местных районах - на 14,2%.