Բիզնես Արմենիայի աջակցությամբ հայաստանյան 11 ընկերություններ հոկտեմբերի 21-25-ին Փարիզում մեր երկրի սննդարտադրության ոլորտի ներուժն են ներկայացնում «SIAL Paris» միջազգային ցուցահանդեսում։ «SIAL Paris»-ը ոլորտի նշանակալի ցուցահանդեսներից է, որին այս տարի մասնակցում են սնունդ և խմիչք արտադրող 7000-ից ավելի ընկերություններ՝ աշխարհի 106 երկրներից։ Ցուցահանդեսի բացման օրը մեր երկրի տաղավար է այցելել Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը։
Հայաստանի տաղավարը միջազգային խոշոր և միջին դիստրիբյուտորներին ներկայացնում է օրգանական մեղր, մրգային և բանջարեղենային պահածոներ, մակարոնեղեն, վերամշակված մսամթերք, գարեջուր, կոմպոտներ, հանքային ջուր, թեյ, առանց շաքարի պահածոյացված մրգեր և ջեմեր։
«Սա հեռանկարային ու ճիշտ մարքեթինգային քայլ է։ Մեր երկիրը վերջին տարիներին ակտիվորեն աշխատել է դեպի ռուսական շուկա արտահանման ուղղությամբ, սակայն եվրոպական շուկայում ներկայանալը, եվրոպական դիստրիբյուտորների պահանջներին ու ստանդարտներին ծանոթանալը արտահանման պայմանագրեր ձեռք բերելուց բացի, մեծապես կնպաստի հայաստանյան արտադրանքի որակի ու մարքեթինգի զարգացմանը»,- նշել է Բիզնես Արմենիայի Միջոցառումների կառավարիչ Մարկուս Ազադյանը։
Հենց ցուցահանդեսի ընթացքում արդեն արտահանման պայմանագրեր են կնքվել։ «SIAL Paris-2018»-ում դիստրիբյուտորների ուշադրությունը գրավել են հայկական օրգանական մեղրը, ջեմերը, չրերը, թեյերը, առանց շաքարի պահածոյացված մրգերը։

24-10-2018 11:38 2537
При поддержке Business Armenia 11-21 октября на международной выставке «SIAL Paris» в Париже будут представлены 11 армянских компаний, представляющих потенциал пищевой промышленности нашей страны. «SIAL Paris» - одна из крупнейших выставок отрасли, в которой участвуют более 7000 компаний по производству продуктов питания и напитков из 106 стран мира. Посол Армении во Франции Асмик Толмаджян посетила павильон нашей страны в день открытия выставки.
Армянский павильон представляет международным крупным и средним дистрибьюторам органический мед, фруктовые и овощные консервы, макаронные изделия, мясные продукты, пиво, компот, минеральную воду, чай, онсервированные фрукты и джемы без сахара.
«Это многообещающий и правильный маркетинговый шаг. Наша страна в последние годы активно работает над экспортом на российский рынок, но появление на европейском рынке, знакомство с требованиями и стандартами европейских дистрибьюторов, помимо получения экспортных контрактов, будет в значительной степени способствовать развитию качества и маркетинга армянской продукции», - сказал Маркус Азадян, менеджер по событиям «Бизнес Армении».
Экспортные контракты уже были подписаны во время выставки. Внимание дистрибьюторов «SIAL Paris-2018» привлекло армянский органический мед, джемы, сухофрукты, чаи и консервированные фрукты без сахара.