05-04-2019 17:52 3245
2019թ. Ապրիլի 5-ին Երեւանի Սասունցի Դավիթ երկաթուղային կայարանից դուրս եկավ դեպի Գյումրի արագընթաց էլեկտրագնացքը, որին ներկա էին ՀՀ բարձրաաստիճան անձիք՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ:
Հանդիսավոր արարողությանը ներկա գտնվեց ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Թեգեգինը, ով ՀԿԵ հյուրերի հետ միասին ուղևորվեց նոր էլեկտրագնացքով և ուսումնասիրեց դրա բոլոր հնարավորություններն ու հարմարությունները: Բացի այդ, ՀՀ վարչապետը եւ միջոցառման բոլոր մասնակիցները այցելեցին Գյումրիի լոկոմոտիվային դեպո:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ծավալել է երկարաժամկետ և հաջողակ համագործակցություն «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի հետ: Բանկը ՀԿԵ-ի միակ ֆինանսական գործընկերն է ՀՀ-ում:
Բանկը իրականացրել է ՀԿԵ-ի առաջին էլեկտրագնացքի բրենդինգը`Երևան-Գյումրի-Երևան երթուղով, որը գործում է էքսպրես ձեւաչափով:
Բացի այդ, 2018 թ. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բացեց իր «Տիգրան Մեծ» մասնաճյուղը Երևանի երկաթուղային կայարանի շենքում, շնորհիվ երկաթգծի կայարանի և “Սասունցի Դավիթ” մետրոյի կայարանի ուղևորները հնարավորություն ունեն օգտվել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բոլոր առաջարկած ծառայություններից ու պրոդուկտներից:

05-04-2019 17:52 3247
05 апреля 2019 года из ереванского вокзала “Сасунци Давид” выехал в Гюмри новейший скоростной электропоезд, в котором находились высокопоставленные лица РА во главе с Премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
На торжественном мероприятии участвовал Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин, который вместе с гостями ЮКЖД проехал в новом электропоезде и осмотрел все его возможности и удобства. Также Премьер-министр РА и все участники мероприятия посетили локомотивное депо в Гюмри.
У Банка ВТБ (Армения) сложилось многолетнее и успешное сотрудничеством с ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога»: Банк является его финансовым партнёром в РА.
Банк осуществил брендирование первого электропоезда ЗАО «ЮКЖД» по маршруту Ереван-Гюмри-Ереван, работающего в формате экспресса.
Кроме того, в конце 2018 года Банк ВТБ (Армения) открыл свой филиал “Тигран Мец” в здании железнодорожного вокзала Еревана, благодаря удобству которого прибывающие и отбывающие пассажиры вокзала, а также станции метро “Сасунци Давид” пользуются всем спектром услуг и продуктов, предоставляемых Банком ВТБ (Армения).