08-02-2018 12:52 4114
«Яндекс.Такси»-ն և Uber-ն ավարտել են Ռուսաստանում և հարևան երկրներում միավորվելու վերաբերյալ գործարքը, հայտնում է «Интерфакс»-ը հղում անելով «Яндекс»-ի հաղորդագրությանը:
Գործարքի ավարտի պահին Uber-ը և «Яндекс.Такси»-ն նոր ընկերությունում ներդրել են 225 մլն և 100 մլն դոլար, համապատասխանաբար: Հաշվի առնելով ներդրումները՝ ընկերության հաշվեկշռին այս պահին կա 400 մլն դոլար», - հայտնել են «Яндекс»-ից:
Համատեղ բիզնեսը գնահատվում է ավելի քան 3.8 մլրդ դոլար:
Միավորվող ընկերությունը կաշխատի Ռուսաստանում, Ադրբեջանում, Հայաստանում, Բելառուսում, Վրաստանում և Ղազախստանում: Դրա կազմի մեջմտնում է նաև վերոնշյալ երկրներում գործող UberEATS ծառայությունը:

08-02-2018 12:52 4116
«Яндекс.Такси» и «Убер» завершили сделку по объединению в России и соседних странах, сообщает «Интерфакс» ссылаясь на «Яндекс».
По итогам сделки в «Убер» и «Яндекс.Такси» было инвестировано 225 миллионов долларов и 100 миллионов долларов США соответственно. Учитывая инвестиции, баланс компании на данный момент составляет $ 400 млн », - сказал Яндекс.
Совместный бизнес оценивается более чем в 3,8 млрд долларов.
Объединенная компания будет работать в России, Азербайджане, Армении, Беларуси, Грузии и Казахстане. Он также включает службу UberEATS в вышеупомянутых странах.