08-02-2018 15:20 7650
«Ռոստելեկոմը» դիտարկում է Հայաստանում իր «դուստր» ձեռնարկության՝ GNC-Alfa ֆիքսված կապի օպերատորի, վաճառքի հնարավորությունը: Այդ մասին լրագրողներին ասել է «Ռոստելեկոմի» ղեկավար Միխայիլ Օսեևսկին, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Մենք այդ մասին մտածում ենք, թե որքանով կոմպլեմենտար է մեզ համար այդ բիզնեսը: Օրենսդրությունը տարբեր է, ապրանքը ևս, դրա համար մենք մտածում ենք, թե ինչպես լավագույնս կազմակերպենք մեր աշխատանքը: Գուցե և վաճառքի միջոցով», - ասել է Օսեևսկին:
Rostelecom-ը 2012 թվականին ձեռք է բերել GNC-Alfa-ի 75 տոկոս մինուս 1 բաժնեմասը՝ 22,5 մլն դոլարով: Ներկայումս այն «Ռոստելեկոմի» վերահսկողության տակ գտնվող միակ օտարերկրյա օպերատորն է:
Նշենք, որ GNC-Alfa ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահը 2008-ից մինչև 2016 թվականը Վահան Մարտիրոսյանն էր: 2016 թ. սեպտեմբերին նա նշանակվել է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար:

08-02-2018 15:20 7652
«Ростелеком» рассматривает возможность продажи своей дочерней компании - оператора фиксированной связи GNC-Alfa в Армении, сообщил генеральный директор «Ростелекома» Михаил Осеевский, сообщает ТАСС.
«Мы думаем о том, насколько комплементарный этот бизнес для нас. Законодательство другое, продукт тоже, поэтому мы думаем, как лучше всего организовать нашу работу. Возможно, через продажу», - сказал Осеевский.
«Ростелеком» приобрел 75% минус 1 акция GNC-Alfa в 2012 году за 22,5 млн долларов. В настоящее время он является единственным иностранным оператором под контролем «Ростелекома».
Отметим, что с 2008 по 2016 год генеральным директором GNC-Alfa был Ваан Мартиросян. В сентябре 2016 года он был назначен министром транспорта, связи и информационных технологий.