08-02-2018 15:20 7650
«Ռոստելեկոմը» դիտարկում է Հայաստանում իր «դուստր» ձեռնարկության՝ GNC-Alfa ֆիքսված կապի օպերատորի, վաճառքի հնարավորությունը: Այդ մասին լրագրողներին ասել է «Ռոստելեկոմի» ղեկավար Միխայիլ Օսեևսկին, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Մենք այդ մասին մտածում ենք, թե որքանով կոմպլեմենտար է մեզ համար այդ բիզնեսը: Օրենսդրությունը տարբեր է, ապրանքը ևս, դրա համար մենք մտածում ենք, թե ինչպես լավագույնս կազմակերպենք մեր աշխատանքը: Գուցե և վաճառքի միջոցով», - ասել է Օսեևսկին:
Rostelecom-ը 2012 թվականին ձեռք է բերել GNC-Alfa-ի 75 տոկոս մինուս 1 բաժնեմասը՝ 22,5 մլն դոլարով: Ներկայումս այն «Ռոստելեկոմի» վերահսկողության տակ գտնվող միակ օտարերկրյա օպերատորն է:
Նշենք, որ GNC-Alfa ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահը 2008-ից մինչև 2016 թվականը Վահան Մարտիրոսյանն էր: 2016 թ. սեպտեմբերին նա նշանակվել է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար:

08-02-2018 15:20 7651
Rostelecom is considering the possibility of selling its subsidiary company, GNC-Alfa fixed connection operator in Armenia, said Rostelecom CEO Mikhail Oseevsky, TASS reports.
"We are thinking about how complementary this business is for us. The legislation is different, the product also, so we think how best to organize our work. Maybe through sale, "said Oseevsky.
Rostelecom acquired 75% minus 1 share of GNC-Alfa in 2012 for $ 22.5 million. At present, it is the only foreign operator under Rostelecom's control.
Let us note that GNC-Alfa CEO was Vahan Martirosyan from 2008 to 2016. In September, 2016 he was appointed Minister of Transport, Communication and Information Technologies.