19-02-2018 10:51 3831
ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Իգոր Նազարուկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև օդային փոխադրումների ոլորտին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ բելառուսական ավիաընկերության կողմից դեպի ՀՀ չվերթների վերսկսման և թռիչքների հաճախականության ընդլայնման, ինչպես նաև հայկական ավիաշուկայում ավիաընկերության դիրքերի ամրապնդման հեռանկարները:
Դեսպան Նազարուկն իր պատրաստակամությունն է հայտնել ցուցաբերել անհրաժեշտ աջակցություն օդային փոխադրումների ոլորտում երկու երկրների միջև հարաբերությունների ընդլայնման և զարգացման գործում:
Գլխավոր վարչության պետը ողջունել է «Բելավիա» ավիաընկերության կողմից 2018 թվականի մարտի 25-ից շաբաթական երկու չվերթ հաճախականությամբ Մինսկ-Երևան-Մինսկ երթուղով չվերթների վերսկսումը՝ ակնկալելով ավիաընկերության կողմից երթուղիների զարգացման նոր ծրագրերի իրականացում: Հանդիպումը եզրափակվել է հետագա համագործակցության պայմանավորվածությամբ:

19-02-2018 10:51 3829
Начальник Главного управления гражданской авиации при Правительстве Республики Армения Сергей Аветисян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Беларусь в Республике Армения г-на Игоря Назарука.
Стороны обсудили широкий спектр вопросов, связанных с воздушным транспортом между двумя странами, в частности, перспективы белорусской авиакомпании возобновить полеты в Армению и увеличить частоту полетов, а также укрепить позиции авиакомпании на армянском авиарынке.
Посол Назарук выразил готовность оказать необходимую помощь в расширении и развитии отношений между двумя странами в области авиаперевозок.
Глава Главного управления приветствовал возобновление авиарейсов «Белавиа» 25 марта 2018 года - два рейса в неделю по направлению Минск-Ереван-Минск, ожидая, что авиакомпания реализует программы развития новых маршрутов. Встреча завершилась соглашением о дальнейшем сотрудничестве.