Վրաստանի խորհրդարանում ներկայացվել է օրինագիծ՝ երկրում իրավական դիրք չունեցող օտարերկրացիների համար կեցության իրավունքի ստացման խստացման մասին, հայտնում է Imedi-ն:
«Վրաստանի քաղաքացիներին անձնագրերի և նույնականացման քարտերի տրամադրման կարգի, Վրաստանի քաղաքացիների և երկրում բնակվող օտարերկրացիների գրանցման կարգի մասին» փոփոխությունների նախագծի հեղինակներն են իշխող «Վրացական երազանք-դեմոկրատական Վրաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գոչա Էնուկիձեն և Իլյա Ցուլայան:
Ենթադրվող փոփոխությունների համաձայն՝ կեցության իրավունքի ստացման համար անհրաժեշտ կլինի 300 հազար դոլարի ներդրում իրականացնել Վրաստանում, կամ ձեռք բերել անշարժ գույք երկրում, որի արժեքը կգերազանցի 100 հազար դոլարը:

The Georgian parliament has submitted a bill on intensifying the process of getting the right of residence for foreigners without legal status in the country, Imedi reports.
The authors of the draft amendments to the "Procedure for issuing passports and identification cards to citizens of Georgia, the order of registration of Georgian citizens and foreigners residing in the country" are the members of the ruling Georgian Dream-Democratic Georgia faction Gocha Enukidze and Ilya Tsulaya.
According to the proposed amendments, it will be necessary to invest $ 300 thousand in Georgia or to acquire real estate in the country, which will cost $ 100 thousand.