Վրաստանի խորհրդարանում ներկայացվել է օրինագիծ՝ երկրում իրավական դիրք չունեցող օտարերկրացիների համար կեցության իրավունքի ստացման խստացման մասին, հայտնում է Imedi-ն:
«Վրաստանի քաղաքացիներին անձնագրերի և նույնականացման քարտերի տրամադրման կարգի, Վրաստանի քաղաքացիների և երկրում բնակվող օտարերկրացիների գրանցման կարգի մասին» փոփոխությունների նախագծի հեղինակներն են իշխող «Վրացական երազանք-դեմոկրատական Վրաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գոչա Էնուկիձեն և Իլյա Ցուլայան:
Ենթադրվող փոփոխությունների համաձայն՝ կեցության իրավունքի ստացման համար անհրաժեշտ կլինի 300 հազար դոլարի ներդրում իրականացնել Վրաստանում, կամ ձեռք բերել անշարժ գույք երկրում, որի արժեքը կգերազանցի 100 հազար դոլարը:

15-08-2018 10:29 4497
Парламент Грузии представил законопроект об усложнении процесса получения разрешения на проживание для иностранцев без юридического статуса в стране, передает «Имеди».
Авторами проекта поправок к «Порядку выдачи паспортов и удостоверений личности гражданам Грузии, порядку регистрации граждан Грузии и иностранцев, проживающих в стране», являются члены правящей фракции «Грузинская мечта-демократическая Грузия» Гоча Энукидзе и Илья Цулая.
Согласно предложенным изменениям, необходимо будет инвестировать $ 300 тыс. в Грузию или приобрести недвижимость в стране, которая будет стоить $ 100 тыс.