ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը սեպտեմբերի սկզբին կսկսի 6 մլրդ դոլարի չափով օգնության տրամադրումը սահմանված մաքսատուրքերի պատճառով տուժած ֆերմերներին, ասվում է ԱՄՆ գյուղատնտեսության նախարարության հաղորդագրության մեջ,փոխանցում է ТАСС-ը:
Այդ գումարից 4,7 միլիարդ դոլարը կհատկացվի եգիպտացորեն, բամբակ, կաթնամթերք, սոյա, ցորեն արտադրողներին։ Նախարարությունը նաև մաքսատուրքերից տուժածներից 1,2 մլրդ դոլարի ապրանք կգնի և բարեգործական հիմնադրամների միջոցով կբաժանի անապահովներին։ Եվս 200 մլն դոլար կտրամադրվի ֆերմերների համար օտարերկրյա շուկաներին հասանելիություն ապահովելու նպատակով, որը կարվի գյուղատնտեսական արտադրանքի վաճառքին աջակցության ծրագրի շրջանակում։

Администрация президента США Дональд Трамп начнет предоставлять помощь в размере 6 миллиардов долларов фермерам, пострадавшим от таможенных пошлин, говорится в сообщении министерства сельского хозяйства США, передает ТАСС.
Из этой суммы 4,7 млрд. долларов будет выделено производителям кукурузы, хлопка, молочных продуктов, бобов и пшеницы. Министерство также приобретет товары на сумму 1,2 млрд долларов от фермеров, пострадавших от таможенных пошлин, и распределит их по благотворительным фондам. Еще 200 млн. долл. США будут предоставлены фермерам для доступа к зарубежным рынкам в рамках Программы поддержки продажи сельскохозяйственной продукции.