ԱՄՀ-ի ու Ուկրաինայի կառավարության ներկայացուցիչները պայմանավորվել են տնտեսական քաղաքականության պայմանների շուրջ՝ stand-by նոր համաձայնագրի գործարկման համար, որը հաշվարկված է լինելու 14 ամսվա համար, ասվում է միջազգային վարկային կազմակերպության հաղորդագրության մեջ:
«Stand-by-ի նոր պայմանագիրը կփոխարինի ընդլայնված ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում ձեռք բերված պայմանավորվածությանը, որը ձեռք էր բերվել 2015 թվականի մարտին և ավարտվում է 2019-ի մարտին », - նշվում է փաստաթղթում:
ԱՄՀ-ն նշել են, որ նոր մեխանիզմը նախատեսում է 3,9 մլրդ դոլարի տրամադրում և Կիևի համար կդառնա «հաջորդ տարի տնտեսական ոլորտում քաղաքականության իրականացման հիմք»:

20-10-2018 13:26 2120
The IMF and the Ukrainian government have agreed on the terms of the economic policy for the launch of a new stand-by agreement, which will be calculated for 14 months, the International Credit Organization said in its statement.
"The new Stand-by agreement will replace the agreement reached within the framework of the expanded financing program, which was reached in March 2015 and ends in March 2019," the document says.
The IMF said the new mechanism would provide $ 3.9 billion and will become the basis for Kyiv's policy implementation next year.