13-12-2018 11:23 1553
Ֆինանսական տեղեկատվության փոխանակման SWIFT միջազգային համակարգի գործադիր տնօրեն Գոթֆրիդ Լեյբբրանդը հայտարարել է հրաժարական տալու մասին: Այս մասին ասվում է համակարգի կայքում:
Նա մտադիր է պաշտոնից հեռանալ մինչև 2019 թվականբի հունիս:
Պատճառը, որի համար նա հրաժարական է տալիս, չի նշվում:
Գործադիր տնօրենի պաշտոնը SWIFT-ում նա զբաղեցնում է 2012 թվականից, իսկ համակարգում ՝ 2005 թվականից:
«Լինելով գործադիր տնօրեն Գոթֆրիդն ապահովել է SWIFT-ի կայուն ֆինանսական դրությունը, ուժեղացրել է համակարգի ռիսկերի և անվտանգության կառավարման գործառույթները»,- հայտարարել է SWIFT-ի խորհրդի նախագահ Յավար Շահը:
Ֆինանսական տեղեկատվության փոխանակման միջազգային համակարգը թույլ է տալիս բանկերին և ընկերություններին փոխանակվել ֆինանսական հաղորդագրություններով՝ ամբողջ աշխարհում:

Готтфрид Лейббрандт, генеральный директор международной системы передачи финансовой информации SWIFT, объявил об уходе с должности. Об этом сообщается на сайте системы.
Он планирует покинуть свой пост до 2019 года.
Причина его отставки не указана.
Он занимает должность генерального директора в SWIFT с 2012 года, а в системе SWIFT - с 2005 года.
«Будучи генеральным директором, Gottfried обеспечил стабильное финансовое положение SWIFT, усилил функции управления рисками и безопасностью в системе», - сказал Явар Шах, председатель правления SWIFT.
Международная система обмена финансовой информацией SWIFT позволяет банкам и компаниям обмениваться финансовыми сообщениями по всему миру.