17-12-2018 12:31 1990
Ռուսաստանում իրական աշխատավարձը (ապրանքի և ծառայությունների ծավալը, որ մարդը կարող է ձեռք բերել անվանական աշխատավարձով), 2018 թվականի արդյունքով աճելու է 7-8 տոկոսով:
Նման գնահատական է տրվել է Ռուսաստանի Բանկի դրամավարկային քաղաքականության վերաբերյալ զեկույցում:
Ինչպես նշվում է՝ երրորդ եռամսյակում Ռուսաստանի նախագահի հրամանագրերի շրջանակում սոցիալական աշխատողների աշխատավարձի բարձրացումը շարունակել է դրական ներդրում ունենալ աշխատավարձի դինամիկայի վրա:
«Ռուսաստանի բանկի գնահատականներով, իրական աշխատավարձը 2018 թվականի վերջի դրությամբ կավելանա 7-8 տոկոսով », - նշվում է զեկույցում:
Միևնույն ժամանակ հաղորդվում է, որ բնակչության իրական տիրապետության տակ գտնվող դրամական եկամուտների աճի տեմպը «զգալիորեն ցածր» կլինի:
Կարգավորողի համաձայն՝ դա պայմանավորված է ոչ աշխատանքային եկամուտների և սոցիալական փոխանցումների դինամիկայով:

Real wages in Russia (the amount of goods and services that a person can purchase for nominal wages) will increase by 7-8% by the end of 2018.
This assessment was made in the report on the monetary policy of the Bank of Russia.
As noted, in the third quarter, the increase in wages of social workers continued to make a positive contribution to the dynamics of wages.
"According to the estimates of the Russian bank, real wages will grow by 7-8% by the end of 2018," the report says.
At the same time, it is noted that the growth rate of real disposable monetary incomes of the population will turn out to be “significantly lower.”