19-12-2018 15:27 1589
Ռուսաստանում արգելել են փողոցներում տեղադրել արտարժույթի առքուվաճառքի փոխարժեքներն արտացոլող էլեկտրոնային վահանակներ: Համապատասխան որոշումը ստորագրել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Օրինագիծը մշակվել է Կենտրոնական բանկի կողմից: Այսուհետև ռուսական կարգավորիչը կարող է ինքնուրույն պահանջներ ներկայացնել, թե ինչպես փոխարժեքի մասին ֆինանսական կազմակերպությունները տեղեկություններ տրամադրեն:
Բանկերն ու փոխանակման կետերը տեղեկություն կկարողանան փոխանցել միայն շինության ներսում, որտեղ գտնվում է կազմակերպությունը կամ իր մասնաճյուղը:
Ընդ որում, բանկերին չի արգելվում փողոցում հաղորդել արժույթի տեսակների մասին, որոնք հնարավոր է փոխանակել:
ՌԴ ԿԲ-ից նշել են, որ նորարարությունն ուղղված է փոխանակման անօրինական կետերի գործունեության դեմ պայքարին:

19-12-2018 15:27 1588
In Russia, it was forbidden to place electronic scoreboards on the streets with currency exchange rates. The decision was signed by Russian President Vladimir Putin.
The bill was developed by the Central Bank. From now on, the Russian regulator can set the requirements for how credit institutions post information about exchange rates.
Banks and exchange offices will be able to report this data only inside the premises where the organization or its branch is located.
At the same time banks are not prohibited from reporting on the streets about the kinds of currency that can be exchanged.
The Central Bank of Russia noted that the innovation is aimed at combating illegal currency exchange points.