26-12-2018 12:29 2178
«Սբերբանկի» նախկին փոխնախագահ Օլեգ Սմիրնովը դարձել է «ՎՏԲ»-ի վարչության անդամ է, գրում է ТАСС- ը հղում անելով բանկի հաղորդագրությանը:
«ՎՏԲ»-ից նշել են, որ Սմիրնովը կզբաղեցնի պաշտոնը՝ Ռուսաստանի Դաշնության Կենտրոնական բանկի կողմից իր թեկնածությունը հաստատելու օրվանից սկսած:
«Օլեգ Սմիրնովը կաշխատի «ՎՏԲ»-ի փոխնախագահ, խորհրդի նախագահ Անատոլի Պեչատնիկովի ղեկավարության ներքո: Մանրածախ բիզնեսում նա պատասխանատու կլինի հետևյալ ոլորտների համար` մանրածախ թվային բիզնես, հեռահար ալիքների վաճառք և բանկի մասնաճյուղերի ցանցեր, ավտովարկեր, հիփոթեք և մանրածախ բիզնեսի զարգացում դուստր ձեռնարկություններում», - ասել են բանկից:
Ինչպես նշել են «ՎՏԲ»-ում, այդ նշանակումը կնպաստի բանկի մանրածախ բիզնեսի զարգացմանը: 2013 թվականից Սմիրնովն աշխատել է որպես «Սբերբանկի» փոխնախագահ, 2018 թվականի նոյեմբերին աշխատքի է անցել «ՎՏԲ»-ում:

Бывший вице-президент «Сбербанка» Олег Смирнов стал членом правления ВТБ, передает ТАСС заявление банка.
В ВТБ пояснили, что Смирнов вступит в должность с даты согласования его кандидатуры Центральным банком России.
"Олег Смирнов будет работать под руководством заместителя президента — председателя правления ВТБ Анатолия Печатникова. В рамках розничного бизнеса он будет отвечать за следующие направления: розничный цифровой бизнес, продажи в дистанционных каналах и сети отделений банка, автокредитование, ипотеку, а также развитие розничного бизнеса в дочерних компаниях", — сказали в банке.
Как отмечает «ВТБ», это назначение будет способствовать развитию розничного бизнеса банка. С 2013 года Смирнов работал вице-президентом Сбербанка, в ноябре 2018 года он перешел на работу в ВТБ.