Clovr ընկերությունը հետազոտություն է անցկացրել, որի ընթացքում պարզել է, որ ամերիկացիների 15 տոկոսը դրամական փոխանցումներն իրականացնում են վիրտուալ մետաղադրամներով:
Հարցմանը մասնակցել է 700 մարդ: Հարցվածների 76.8 տոկոսմ ԱՄՆ-ից գումար է ուղարկել այլ պետություններ: Դրանց թվում են` Մեքսիկան, Չինաստանը, Նիգերիան և այլն:
Հարցվածների 15 տոկոսը պատասխանել է, որ գումարները փոխանցում են կրիպտոարժույթով: 50 տոկոսն օգտվում է Western Union միջազգային վճարային համակարգից և PayPal ծառայությունից: Մնացած 35 տոկոսն օգտագործել է բանկային քարտեր, անդորրագրեր և էլեկտրոնային փողերի ավանդական համակարգեր:
Clovr-ի հետազոտողները նշել են, որ միջազգային գործարքների ժողովրդականությունը պայմանավորված է թվային ակտիվների փոխանցման ցածր միջնորդավճարով:
Ըստ նրանց՝ կրիպտո-գործողություններն ավելի էժան են, քան ավանդական մեթոդները, այլ երկրներ ուղարկելու ժամանակ:

26-12-2018 15:46 2109
Компания Clovr провела исследование, которое показало, что 15 процентов американцев делают денежные переводы с помощью виртуальных монет.
В опросе приняли участие 700 человек. 76,8 процента респондентов отправляли деньги из США в другие страны. Среди них Мексика, Китай, Нигерия и прочие.
15% респондентов заявили, что переводят деньги в криптовалюте. 50% пользуются международной платежной системой Western Union и сервисом PayPal. Остальные 35% использовали банковские карты, чеки и традиционные системы электронных денег.
Исследователи Clovr отмечают, что популярность международных транзакций обусловлена ​​снижением комиссий за перевод цифровых активов.