Բանկերը ֆինանսական տեխնոլոգիաների գերարագ զարգացման և ֆինանսական ոլորտում թվային գործիքների ներդրման հետևանքով հաճախորդներ են կորցնում, քանի որ դրանց որակը ոչ հաճախ են գոհացնում օգտատերերին, վկայում են JD Power վերլուծական ընկերության հետազոտության արդյունքները:
Ըստ հարցման՝ բջջային բանկինգի և այլ հավելվածների օգտատերերն ավելի քիչ են գոհ լինում ծառայություններից, քան գրասենյակ այցելող մարդիկ:
Նշվում է, որ 1000 հարցվածների 79 տոկոսը կարծում է, որ նորարորություններով գործարքներ իրականացնելը շատ բարդ է և ռիսկային: Ի դեպ՝ հարցվածների 28 տոկոսը երիտասարդներ են: Ինչպես ընդգծում են վերլուծաբանները՝ կոտրվել է այն կարծրատիպը, թե նոր սերունդն է առավել լավ յուրացնում նոր տեխնոլոգիաները:

07-05-2018 14:00 5444
Banks are losing customers as a result of high-speed development of financial technology and the introduction of digital tools in the financial sector, as their quality does not satisfy users, according to JD Power analysts.
According to the survey, users of mobile banking and other applications are less satisfied with services than people visiting the office.
It is noted that 79% of 1000 respondents think that making deals with innovations is very complicated and risky. By the way, 28 percent of respondents are young people. As the analysts emphasize, the stereotype about the fact that new generation better absorbs the new technology has been destroyed.